26.12.2013. 11:24
Vadošā Dakaras rallija komanda smago automobiļu klasē "Kamaz Master" uz janvārī gaidāmajām sacensībām ir sagatavojusi piecas uzlabotas automašīnas, trīs no kurām startēs ar pilnīgi jauniem "Liebherr" markas motoriem. Mašīnas tikušas pie jauninājumiem arī citās jomās.

Ar "Liebherr" motoriem apgādātās mašīnas pilotēs pieredzējušie Eduards Nikolajevs, Airats Mardījevs un Andrejs Karginovs, bet ar pārējiem diviem "Kamaz" spēkratiem Dakarā brauks šo sacensību debitanti Antons Šibalovs un Dmitrijs Sotņikovs. Jāatgādina, ka pirms gada Šibalovs ar "Kamaz" kļuva par savas klases uzvarētāju "Africa Eco Race" sacīkstēs.

"Jau līdz šim "Kamaz 4326" automašīna spēja dod mums labus rezultātus, taču mēs vienalga esam atraduši vairākas tehniskas inovācijas, lai to uzlabotu," stāsta komandas vadītājs Vladimirs Čagins. "No 2016. gada motoru kapacitāte tiks samazināta līdz 16,5 litriem, tāpēc šoreiz uz Dakaru dodamies ar divu veidu dzinējiem - jaunajiem "Liebherr", kā arī jau iepazītajiem "Yaroslavl" motoriem."

Tāpat ir daži citi jauninājumi: "Esam pastrādājuši pie tā, lai mašīnām būtu labāks svara sadalījums, kā arī tehniski veiksmīgāk uzmontētas degvielas bākas. Tāpat visas mašīnas ir apgādātas ar uzlabotām bremzēm, ko esam izstrādājuši sadarbībā ar kompānijām "Wabco" un "Knorr-Bremse"."

Tāpat "Kamaz" ir izgatavojuši jaunu gāzes turbīnu, kas labāk spēj ietaupīt degvielu, taču nolemts ar to šajā Dakaras rallijā nestartēt, bet gan sākumā pārbaudīt citās 2014. gadā notiekošajās bezceļu sacensībās.

"Kamaz" komanda, protams, būs galvenie favorīti uz uzvaru, tomēr Čagins savu piecu ekipāžu mērķus definē ļoti piesardzīgi.

"Taktikas ziņā strādāsim tāpat kā līdz šim, jo iepriekš pielietotā stratēģija sevi ir attaisnojusi," viņš skaidro. "Katrai mūsu komandas ekipāžai tiek dota nepieciešamā palīdzība, lai tā varētu sasniegt iespējami labāku rezultātu. Nikolajevam, Mardījevam un Karginovam ir uzdevums sasniegt pirmo desmitnieku, savukārt Sotnikovam un Šibalovam jāgūst pieredze, jāiepazīst un jāizmēģina šīs mašīnas, kā arī jāsasniedz finišs."

Izmantotie resursi:marathonrally.com - International Startpage -...НовостиVecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties