12.12.2015. 08:59
Latvijas kamaniņu divnieka ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš piektdien ASV trasē Pārksitijā izcīnīja augsto ceturto vietu Pasaules kausa trešajā posmā, kamēr brāļiem Andriem un Juriem Šiciem tika piemērota diskvalifikācija.

Divu braucienu summā Gudramovičs/Kalniņš uzrādīja laiku viena minūte un 27,680 sekundes, tiekot pie ceturtās vietas. Latvieši no uzvarētajiem titulētajiem vāciešiem Tobiasa Vendla un Tobiasa Ārlta atpalika par 0,588 sekundēm.

Otro vietu tikmēr izcīnīja vēl viena Vācijas ekipāža Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuri divu braucienu summā no uzvarētajiem atpalika par 0,475 sekundēm. Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Peters Pencs un Georgs Fišlers no Austrijas.

Tikmēr iepriekšējā Pasaules kausa posma bronzas medaļu laureāti brāļi Šici no šīm sacensībām tika diskvalificēti tehnisku iemeslu dēļ. Pēc pirmā brauciena latvieši bija sestie, bet otro viņi neveica.

Kopumā sacensībās piedalījās 20 ekipāžas.

Piektdien tika aizvadītas arī sacensības dāmām, kur vienīgā Latvijas pārstāve Elīza Cauce izcīnīja desmito vietu, divu braucienu summā no uzvarētājas amerikānietes Sameras Britčeras atpaliekot par 0,676 sekundēm.

Tikmēr otro vietu piektdien izcīnīja vēl viena amerikāniete Erina Hemlina, kura no tautietes atpalika par 0,077 sekundēm, kamēr trešo vietu guva vāciete Dajana Eitbergere.

Sacensībās kopumā startēja 24 sportistes.

Posma noslēgumā naktī uz svētdienu startēs vīri, kā arī tiks aizvadītas Sprinta kausa sacensības.

Kā ziņots, posms sākās ceturtdien, kad Nāciju kausā Riks Kristens Rozītis, kā arī Gudramoviča un Kalniņa divnieku ekipāža izcīnīja otrās vietas. Tāpat pamatsacensībām vīru konkurencē kvalificējās arī Artūrs Dārznieks un Kristaps Mauriņš, bet automātiski tajās iekļuvis Inārs Kivlenieks.

Jauno sezonu Latvijas sportisti iesākuši ar vairākiem augstvērtīgiem rezultātiem - komandu stafetes sacensībās Latvija izcīnījusi divas otrās vietas, kas dod līderpozīciju kopvērtējumā.

Arī nākamais posms vēl risināsies Ziemeļamerikā, bet pēc tam kamaniņu sportisti atgriezīsies Eiropā, lai janvāra sākumā aizvadītu sacensības Siguldas trasē.

Tikmēr pasaules čempionāts 30. un 31.janvārī risināsies Kēnigsē.

Pēc sekmīgajām Soču olimpiskajām spēlēm, kurās Latvija guva divas godalgas, šī gada sākumā Siguldā notikušajā pasaules čempionātā mājinieki iztika bez augstām vietām, labāko rezultātu sasniedzot Šiciem, kuri guva sesto vietu. Nedaudz gan Latvijas sportisti reabilitējās sezonas izskaņā aizvadītajā Eiropas čempionātā, kurā Šici izcīnīja trešo vietu, Kivlenieks noslēdza pirmo piecinieku, bet izlase tika pie bronzas arī komandu stafetē.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222