17.01.2014. 16:01

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

 Vācijas trasē Altenbergā šodien tika aizvadītas Pasaules kausa astotā posma Nāciju kausa sacensības, kurās vislabāk kungu konkurencē veicās Kristapam Mauriņam, kurš trasi veica 54,982 sekundēs, ieņemot 18. vietu, bet divas pozīcijas zemāk bija Dārznieks, kurš aizņēma priekšpēdējo vietu starp sportistiem, kuri garantējuši sev vietu sestdien gaidāmajās pamatsacensībās. 

«Dārzniekam kļūdas braucienā bija. Bet puisis strādā un strādā kārtīgi, un ir arī rezultāts,» sacīja Latvijas izlases galvenais treneris Pēteris Cīmanis.

Citi Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Rubenis un Inārs Kivlenieks vietu pamatsacensībās jau nodrošinājuši automātiski.

Tikmēr dāmu konkurencē veiksmīgi starti arī latvietēm - Elīza Tīruma ieņēma dalītu ceturto vietu, no uzvarētājas krievietes Tatjanas Ivanovas atpaliekot par 0,391 sekundi. Zīmīgi, ka vienāds finiša laiks bija uzreiz trim sportistēm.

«Sāku ticēt vairāk sev, nevis kaut kādiem brīnumiem, kas varētu notikt,» pauda Tīruma pēc sava brauciena.

Savukārt otra Latvijas kamaniņu braucēja jaunā Ulla Zirne ieņēma 13. vietu un abas ar Tīrumu kvalificējās pamatsacensībām.

Nāciju kausā divniekiem trešo vietu izdevās iegūt Oskaram Gudramovičam/ Pēterim Kalniņam, par 0,330 sekundēm atpaliekot no krieviem Aleksandra Deņisevaun Vladislava Antonova, kuri bija pirmie.

«Jūtamies normāli, jo esam atguvuši zināmu ticību tam, ka varam labi nobraukt,» sarunā ar Latvijas Kamaniņu sporta federāciju sacīja Kalniņš. «Šāds rezultāts bija gaidāms, jo visu nedēļu treniņos jutāmies stabili. Rīt jāpacenšas vēl vairāk startā, jānobrauc vēl ātrāk un tad jau būs labi.»

Tikmēr cits Latvijas duets brāļi Andris un Juris Šici dalību pamatsacensībās jau nodrošinājuši automātiski.

Sestdien sacensības paredzētas kungiem un divniekiem, bet svētdien uz starta dosies daiļā dzimuma pārstāves un tiks aizvadītas komandas sacensības. 

Turpinājumā pasaules labākie kamaniņu braucēji 25. un 26. janvārī Siguldā startēs Pasaules kausa noslēdzošajā, devītajā posmā, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014. gada 7. līdz 23. februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8. februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Kā zināms, olimpiskajās spēlēs startēs vīri Rubenis, Kivlenieks un Mauriņš, dāmas Zirne un Tīruma, kā arī divnieku ekipāžas A.Šics/J.Šics un Gudramovičs/Kalniņš. Tāpat Latvija Olimpiādes kamaniņu sporta sacensībās būs pārstāvēta komandu stafetē.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties