31.01.2016. 16:06

Kā pirmā no Latvijas komandas trasē devās Cauce, finišā tā brīža līderi Kanādu apsteidzot par 0,351 sekundi. Kivlenieks, kurš vieninieku sacensībās piedzīvoja kritienu, šoreiz bija nekļūdīgs, bet finišā handikaps nedaudz saruka. Kaut gan arī brāļi Šici trasē nedaudz zaudēja Kanādai, tomēr finišā latvieši Ziemeļamerikas pārstāvjus apsteidza par 0,293 sekundēm.

Pēc Latvijas kā priekšpēdējie trasē devās krievi, kuri palika aiz Kanādas, bet stafetes sacensības noslēdza Vācijas kamaniņu braucēji, kuri pakāpeniski palielināja pārsvaru un kļuva par čempioniem.

Vācijas izlase, kuras sastāvā bija Natālija Geisenbergere, Fēlikss Lohs, kā arī divnieku ekipāža Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, trasi veica divās minūtēs un 44,062 sekundēs.

Latvija uzvarētājiem zaudēja 1,552 sekundes, kas tai deva sudraba godalgas, bet uz trešā goda pjedestāla pakāpiena kāpa kanādieši.

Šosezon aizvadītajās trijās stafetes sacensībās Latvija allaž guvusi otro vietu, kas tai ļauj atrasties kopvērtējuma līderpozīcijā. Kopš 2008.gada stafete pasaules čempionātos notikusi sešas reizes un Latvija šajā laikā bija guvusi trīs bronzas, bet tagad izcīnīts arī sudrabs.

Sestdien brāļu Andra un Jura Šicu divnieku ekipāža, kā arī Elīza Cauce dāmu sacensībās izcīnīja piektās vietas pasaules čempionātā. Savukārt svētdien notikušajās sacensībās kungiem Riks Kristens Rozītis izcīnīja desmito vietu.

Pasaules čempionāts sākās piektdien, kad sprinta kausā Šici izcīnīja ceturto vietu, no goda pjedestāla atpaliekot tikai par 0,024 sekundēm.

Pērn pasaules čempionāts kamaniņu sportā notika Latvijas trasē Siguldā, taču nevienam no pašmāju sportistiem pie augstiem rezultātiem tikt neizdevās. Augstāko vietu Latvija ieguva stafetē, izcīnot septīto pozīciju.

Savukārt Pasaules kausa sezonas pēdējie trīs posmi nākamajā mēnesī risināsies Sočos, Altenbergā un Vinterbergā.