30.11.2013. 18:03

• Latvijas kamaniņu braucējiem sestā vieta jauktajā stafetē 2013. g. 24. novembris
  • E.Tīruma izcīna augsto ceturto vietu PK pirmajā posmā 2013. g. 16. novembris
  • Kamaniņu braucēja Maija Tīruma noslēgusi karjeru 2013. g. 9. marts

Šajās sacensībās tika veikts tikai viens brauciens, jo pirmo apturēja slikto laika apstākļu dēļ. Zīmīgi, ka tobrīd Mauriņš bija līderis.

Savukārt, kad sacensībām tika dots starts no jauna, Mauriņš trasi veica 53,170 sekundēs. Vēlāk tas izrādījās devītais labākais rezultāts, kas bija par 0,232 sekundēm sliktāks nekā uzvarētājam vācietim Krisam Eisleram.

Tikmēr pārējiem Latvijas kamaniņu braucējiem veicās sliktāk - Mārtiņš Rubenis finišu sasniedza kā 19.ātrākais braucējs, bet Inārs Kivlenieks bija 24.vietā starp 32 sportistiem.

Savukārt aiz Eislera uz goda pjedestāla stājās arī pazīstamais itālis Armīns Cīgelers un vēl viens Vācijas sportists Davids Mellers.

Jau vēstīts, ka Kivlenieks un Mauriņš iespēju startēt sacensībās nodrošināja pēc piektdien aizvadītā Nāciju kausa.

Kā zināms, iepriekš sestdien Latvijas kamaniņu braucēju divnieks Andris un Juris Šici šajā posmā izcīnīja sesto vietu.

Turpinājumā svētdien notiks sieviešu un jaukto stafešu komandu sacensības.

Pēc posma Vinterbergā kamaniņu braucēji līdz decembra vidum ik pēc nedēļas aizvadīs sacensības arī Vistlerā un Pārksitijā. Pēc gadu mijas pasaules vadošie kamaniņu braucēji tiksies arī Kēnigzē, Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Kamaniņu braukšanā olimpisko spēļu atlase ilgs līdz 31.decembrim jeb pirmajos piecos sezonas posmos, kad Sočiem kvalificēsies 37 labākie vīri, 27 pirmās dāmas un 17 ekipāžas. Tomēr no vienas valsts nevarēs būt vairāk kā trīs vīri un dāmas, kā arī divas divnieku ekipāžas.

Tāpat labākās astoņas komandas piedalīsies stafetes sacensībās, kas olimpisko spēļu programmā iekļautas pirmoreiz.

Pagājušajā sezonā no Latvijas sportistiem Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis un Kivlenieks ieņēma attiecīgi 14. un 15.vietu, dāmām Elīza Tīruma izcīnīja 11.vietu, bet divniekiem brāļi Šici sezonu noslēdza sestajā vietā.

Pavasarī tieši Soču posmā daudzi Latvijas kamaniņu braucēji sasniedza sezonas labākos rezultātus - brāļi Šici izcīnīja vienīgās medaļas individuālajā konkurencē sezonā, ierindojoties trešajā vietā, Rubenis ieņēma piekto vietu kungu konkurencē, savukārt Zirne karjeras otrajās Pasaules kausa sacīkstēs izcīnīja 13.vietu.

Vēl Tīruma Sočos ieņēma astoto vietu, Gudramovičs ar Kalniņu izcīnīja 14.vietu divniekos, savukārt kungu konkurencē Kivlenieks bija 13., bet Mauriņš 20.vietā. Vīru sacensībās Rubenis pēc pirmā brauciena pat bija līderis, bet Mauriņš atradās augstajā sestajā vietā.

Tāpat pagājušajā sezonā Latvijas kamaniņu braucēji izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta stafetē. Turklāt brāļi Šici no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļu atgriezās jau piekto reizi pēdējo sešu gadu laikā. 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933