29.01.2017. 14:40
Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks svētdien izcīnīja 16.vietu Īglsas trasē, Austrijā, notiekošajā pasaules čempionātā, triumfējot mājiniekam Volfgangam Kindlam.

Aizvadītajās sacensībās Kivlenieks pēc pirmā brauciena bija 19.pozīcijā, bet otrajā viņš uzrādīja 16.rezultātu un uz šo vietu pakāpās arī summā.

No pārējiem latviešiem Artūrs Dārznieks ierindojās 20.pozīcijā, Kristaps Mauriņš ieguva 23.vietu, bet Riks Kristens Rozītis palika aiz svītras, lai piedalītos otrajā braucienā, samierinoties ar 27.vietu.

Saspringta cīņa notika par zelta medaļu - Kindls bija līderis jau pēc pirmā brauciena un spēja summā par 0,062 sekundēm apsteigt Pasaules kausa kopvērtējuma līderi Romānu Repilovu no Krievijas.

Kindls iepriekš šajā čempionātā triumfēja arī Sprinta kausā, bet iepriekšējos divos pasaules čempionātos viņš vīru vidū bija ieguvis bronzu.

Tikmēr trešo vietu izcīnīja itālis Dominiks Fišnallers, kurš pēc pirmā brauciena bija tikai sestais, bet otrajā sasniedza otro rezultātu. Līdz ar to trijniekā netika neviens vācu sportists, kā labākajam esot ceturto vietu guvušajam Johannesam Lugvigam.

No latviešiem Kivlenieks čempionam zaudēja 0,719 sekundes, Dārznieks summā atpalika par 0,880 sekundēm, bet Mauriņš - 0,967 sekundes.

Pasaules čempionāta noslēgumā plkst.16 pēc Latvijas laika sāksies komandu stafete.

Pērn Latvija guva otro vietu stafetē, piekāpjoties vienīgi allaž favorītes lomā esošajai Vācijai. Tāpat pēdējo desmit gadu laikā izcīnītas arī trīs bronzas godalgas. Savukārt pirms trim nedēļām Latvijas komanda izcīnīja trešo vietu Eiropas meistarsacīkstēs.

Līdzšinējo pasaules čempionātu Latvijas sportisti Īglsā gan aizvadījuši ļoti neveiksmīgi. Tā piektdien sprinta sacensībās labākie no latviešiem bija septīto vietu divnieku ieskaitē guvušie Andris un Juris Šici. Starp dāmām labākā bija desmito vietu guvusī Ulla Zirne, bet neviens no vīriem nespēja kvalificēties finālam.

Sestdien dāmu sacensībās Latvijas izlases līdere Elīza Cauce krita, bet Zirne rupji kļūdījās, līdz ar to augstāko rezultātu sasniedza 20.vietu ieņēmusī Kendija Aparjode. Savukārt divnieku mačos Šici pēc pirmā brauciena bija astotie, bet otrajā pēc rupjas kļūdas uzrādīja vājāko rezultātu un summā palika 13.pozīcijā, piekāpjoties arī 11.vietu guvušajiem Oskaram Gudramovičam un Pēterim Kalniņam.

18.pozīcijā palika jaunie Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs, tomēr viņi izcīnīja Latvijai pirmo medaļu sacensībās, jo guva bronzu U-23 ieskaitē.

Iepriekšējo reizi pasaules vadošie kamaniņu braucēji sacentās pirms divām nedēļām, kad Siguldā tika aizvadīts Pasaules kausa sestais posms. Tajā teicami startēja Gudramovičs un Kalniņš, kuri izcīnīja otrās vietas divnieku pamatsacensībās un Sprinta kausā.

2015.gadā pasaules čempionāts kamaniņu sportā notika Latvijas trasē Siguldā, taču toreiz nevienam no pašmāju sportistiem pie augstiem rezultātiem tikt neizdevās. Augstāko vietu Latvija ieguva stafetē, izcīnot septīto pozīciju. Savukārt daudz veiksmīgāki rezultāti Latvijai bija pērn Kēnigszē trasē. Toreiz Cauce, Kivlenieks, kā arī brāļi Šici pirmo reizi izcīnīja sudraba medaļas komandu stafetē. Tāpat Šici bija ceturtie sprinta sacensībās un piektie pamatsacensībās. Piekto vietu dāmām izcīnīja Cauce, savukārt Rozītis palika uzreiz aiz goda pjedestāla U-23 vecuma grupas sportistiem, bet kopējā vērtējumā vīriešiem ieņēma desmito vietu.

Pēc pasaules čempionāta Īglsā vēl notiks trīs Pasaules kausa posmi, kamaniņu braucējiem spēkojoties Oberhofas, Phjončhanas un Altenbergas trasēs.