16.01.2016. 14:36
Talantīgais Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods sestdien izcīnīja bronzu Altenbergas trasē Vācijā notiekošajā Eiropas junioru čempionātā.

Pēc pirmā brauciena Aparjods bija vien sestajā pozīcijā, bet otrajā uzrādīja otro rezultātu un spēja iekļūt labāko trijniekā.

Ļoti pārliecinošu uzvaru svinēja austrietis Jonass Millers, kuram Aparjods summā piekāpās par 0,759 sekundēm.

Tāpat no Latvijas sportistiem 13.vietu guva Ralfs Bērziņš, kurš uzvarētājam zaudēja 2,046 sekundes, bet 16.vietā starp 22 finišējušajiem sportistiem ierindojās Gunārs Bergs, atpaliekot par 2,885 sekundēm.

Šis paralēli bija arī Pasaules kausa izcīņas jauniešiem un junioriem piektais posms. Pasaules kausa kopvērtējumā Aparjods saglabājis kopvērtējumu, bet līdz sezonas beigām atlikušas vēl tikai vienas sacensības.

Tāpat sestdien notiek sacensības arī starp juniorēm.

Kā ziņots, cita latviete Anda Upīte piektdien Eiropas čempionātā izcīnīja augsto ceturto vietu jauniešu konkurencē. Abos braucienos Upīte sasniedza piekto ātrāko rezultātu, summā par 0,406 sekundēm piekāpjoties par čempioni kļuvušajai vācietei Annai Berreiterei. Savukārt no goda pjedestāla latviete atpalika par vairāk nekā sekundes desmitdaļu.

Vēl no latvietēm Elīna Vītola ieņēma desmito vietu, čempionei zaudējot 0,826 sekundes, bet Sigita Bērziņa bija 12.vietā (+0,902 sekundes). Savukārt Laine Ose ierindojās 20.vietā (+1,654 sekundes) starp 33 dalībniecēm.

Tikmēr jauniešu divnieku sacensībās piektdien sesto vietu starp 11 ekipāžām guva Mārtiņš Bots un Konstantīns Buglaks, bet starp junioru divniekiem Aksels Tupe un Kaspars Šļahota palika 11.vietā starp 13 ekipāžām. Tiesa, Eiropas čempionāta ieskaitē Tupem un Šļahotam - devītā vieta.

Pasaules kausā jauniešiem un junioriem šajā sezonā tiks aizvadīti seši posmi, bet pasaules čempionāts februāra beigās gaidāms Īglsas trasē.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230