01.12.2013. 15:50

  • Kamaniņu braucējam Mauriņam devītā vieta PK posmā vakar

Pēc pirmā brauciena latviete atradās septītajā vietā, bet otrajā viņa uzrādīja devīto rezultātu, kas summā lika atkāpties par vienu vietu.

Jau trešo uzvaru šīs sezonas trijos posmos izcīnīja vāciete Natālija Geisenbergere, kura ātrākos rezultātus sasniedza abos braucienos. Tīruma viņai summā zaudēja 1,163 sekundes.

Arī pārējās vietas uz goda pjedestāla aizņēma Vācijas sportistes - otrā bija Tatjana Hifnere, kura no uzvarētājas atpalika par 0,440 sekundēm, bet trešo vietu ieņēma Anke Višņevski, kura pēc pirmā brauciena bija vien piektā.

Tīruma bija vienīgā Latvijas pārstāve šajās sacensībās, jo piektdien Nāciju kausa barjeru nespēja pārvarēt jaunā Ulla Zirne.

Pasaules kausa kopvērtējumā Geisenbergere ar 300 punktiem ir pārliecinoša līdere. Viņai ar 200 punktiem seko Hifnere, bet trešā ar 186 punktiem ir Višņevski.

Tīruma ar 125 punktiem ieņem astoto vietu, bet Zirne līdz šim tikusi pie 55 punktiem, kas dod 23.vietu kopvērtējumā.

Vēlāk svētdien notiks arī stafetes sacensības.

Jau vēstīts, ka sestdien divnieku sacensībās Latvijas kamaniņu braucēju divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja sesto vietu, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieguva 11.pozīciju.

Tikmēr vieninieku sacensībās vīriem labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Mauriņš, kurš izcīnīja devīto vietu, Mārtiņš Rubenis ierindojās 19.pozīcijā, tikmēr vēl zemāk bija Inārs Kivlenieks, kuram 24.vieta.

Pēc posma Vinterbergā kamaniņu braucēji līdz decembra vidum ik pēc nedēļas aizvadīs sacensības arī Vistlerā un Pārksitijā. Pēc gadu mijas pasaules vadošie kamaniņu braucēji tiksies arī Kēnigzē, Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Kamaniņu braukšanā olimpisko spēļu atlase ilgs līdz 31.decembrim jeb pirmajos piecos sezonas posmos, kad Sočiem kvalificēsies 37 labākie vīri, 27 pirmās dāmas un 17 ekipāžas. Tomēr no vienas valsts nevarēs būt vairāk kā trīs vīri un dāmas, kā arī divas divnieku ekipāžas.

Tāpat labākās astoņas komandas piedalīsies stafetes sacensībās, kas olimpisko spēļu programmā iekļautas pirmoreiz.

Pagājušajā sezonā no Latvijas sportistiem Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis un Kivlenieks ieņēma attiecīgi 14. un 15.vietu, dāmām Elīza Tīruma izcīnīja 11.vietu, bet divniekiem brāļi Šici sezonu noslēdza sestajā vietā.

Pavasarī tieši Soču posmā daudzi Latvijas kamaniņu braucēji sasniedza sezonas labākos rezultātus - brāļi Šici izcīnīja vienīgās medaļas individuālajā konkurencē sezonā, ierindojoties trešajā vietā, Rubenis ieņēma piekto vietu kungu konkurencē, savukārt Zirne karjeras otrajās Pasaules kausa sacīkstēs izcīnīja 13.vietu.

Vēl Tīruma Sočos ieņēma astoto vietu, Gudramovičs ar Kalniņu izcīnīja 14.vietu divniekos, savukārt kungu konkurencē Kivlenieks bija 13., bet Mauriņš 20.vietā. Vīru sacensībās Rubenis pēc pirmā brauciena pat bija līderis, bet Mauriņš atradās augstajā sestajā vietā.

Tāpat pagājušajā sezonā Latvijas kamaniņu braucēji izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta stafetē. Turklāt brāļi Šici no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļu atgriezās jau piekto reizi pēdējo sešu gadu laikā. 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties