09.12.2017. 21:02
Latvijas kamaniņu braucēja Ulla Zirne sestdien izcīnīja 10. vietu Kanādas trasē Kalgari notiekošā Pasaules kausa (PK) ceturtajā posmā.

Tikmēr Elīza Cauce ieņēma 16.vietu, kamēr Kendija Aparjode savā debijā Kalgari trasē bija 21.pozīcijā.

Zirne pirmajā braucienā uzrādīja 13.rezultātu, bet otrajā braucienā bija desmitā, nobraucot «vistīrāk» no latvietēm, un pēc konkurenšu kļūdām pacēlās uz desmito pozīciju arī summā.

Posmā uzvaru izcīnīja vāciete Tatjana Hifnere, kura otrās vietas ieguvēju mājinieci Aleksu Gougu divu braucienu summā apsteidza par 0,115 sekundēm. Tikmēr trešā bija vāciete Natālija Geizenbergere, kura pēc pirmā brauciena bija līdere, bet otrajā pieļāva kļūdu, kā rezultātā Hifnerei summā zaudēja 0,161 sekundi.

Zirne no Hifnerei atpalika par 0,893 sekundēm, Cauce zaudēja 1,606 sekundes, kamēr Aparjode - vairāk nekā divas sekundes un apsteidza divas konkurentes, no kurām pēdējo vietu ieņēma spēcīgā krieviete Tatjana Ivanova, kurai kritiens pirmajā braucienā liedza pacīnīties par augstāku vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc ceturtā posma līdere ar 440 punktiem ir Geizenbergere, kurai ar 400 punktiem seko Hifnere, bet uz trešo vietu ar 283 punktiem pacēlusies Gouga.

Savukārt no Latvijas visaugstāk ir Cauce, kura ar 142 punktiem atrodama 13.pozīcijā.

Pasaules kausa ceturtais posms noslēgsies ar komandu stafetes sacensībām, kas sāksies plkst.21.50. Sacensības tiešraidē var vērot kanālā «Best4Sport TV».

No Latvijas sportistēm šosezon stabilāko sniegumu demonstrējusi Cauce, kura visos trīs posmos iekļuvusi labāko divdesmitniekā, bet pirms nedēļas Altenbergā izcīnīja 12.vietu. Savukārt Zirne sezonu iesāka ar desmito vietu Insbrukā, kam sekoja diskvalifikācija Vinterbergā un kritiens Altenbergā.

Kā ziņots, etaps sākās piektdien, kad divniekos Juris un Andris Šici izcīnīja ceturto vietu kamēr Oskaram Gudramovičam un Pēterim Kalniņam kļūda pirmā brauciena beigās netraucēja summā ieņemt desmito pozīciju, bet Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs ierindojās 14.pozīcijā. Savukārt vīru sacensībās labākais no latviešiem bija 12.vietu guvušais Riks Kristens Rozītis, 15.pozīcijā bija Kristers Aparjods, bet 19.vietu guva Artūrs Dārznieks.

Pēc Pasaules kausa posma Kalgari kamaniņu braucēji dosies uz ASV, lai startētu arī Leikpleisidas trasē.

Pasaules kausa sezona janvāra beigās noslēgsies ar Eiropas čempionātu Siguldā. Savukārt Phjončhanas olimpisko spēļu atlase ilgs līdz šī gada beigām, bet Latvija, visticamāk, sacensībās piedalīsies ar maksimālo dalībnieku skaitu - trim vīriem, trim dāmām un divām divnieku ekipāžām.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).