01.12.2013. 13:41
Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma svētdien ieņem septīto vietu pēc Vinterbergas trasē Vācijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas trešā posma pirmā brauciena.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Tīruma pirmo braucienu veica 57,531 sekundē, par 0,533 sekundēm atpaliekot no līderes Natālijas Geisenbergeres.

Pirmās divas vietas pašlaik ieņem vācietes, jo Geisenbergerei, kura uzvarējusi pirmajos divos šīs sezonas Pasaules kausa posmos, 0,267 sekundes zaudē Tatjana Hifnere. Savukārt trešā pašlaik ir krieviete Tatjana Ivanova.

Tīruma ir vienīgā Latvijas pārstāve šajās sacensībās, jo piektdien Nāciju kausa barjeru nespēja pārvarēt jaunā Ulla Zirne.

Vēlāk svētdien notiks arī stafetes sacensības.

Jau vēstīts, ka sestdien divnieku sacensībās Latvijas kamaniņu braucēju divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja sesto vietu, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieguva 11.pozīciju.

Tikmēr vieninieku sacensībās vīriem labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Mauriņš, kurš izcīnīja devīto vietu, Mārtiņš Rubenis ierindojās 19.pozīcijā, tikmēr vēl zemāk bija Inārs Kivlenieks, kuram 24.vieta.

Pēc posma Vinterbergā kamaniņu braucēji līdz decembra vidum ik pēc nedēļas aizvadīs sacensības arī Vistlerā un Pārksitijā. Pēc gadu mijas pasaules vadošie kamaniņu braucēji tiksies arī Kēnigzē, Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Kamaniņu braukšanā olimpisko spēļu atlase ilgs līdz 31.decembrim jeb pirmajos piecos sezonas posmos, kad Sočiem kvalificēsies 37 labākie vīri, 27 pirmās dāmas un 17 ekipāžas. Tomēr no vienas valsts nevarēs būt vairāk kā trīs vīri un dāmas, kā arī divas divnieku ekipāžas.

Tāpat labākās astoņas komandas piedalīsies stafetes sacensībās, kas olimpisko spēļu programmā iekļautas pirmoreiz.

Pagājušajā sezonā no Latvijas sportistiem Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis un Kivlenieks ieņēma attiecīgi 14. un 15.vietu, dāmām Elīza Tīruma izcīnīja 11.vietu, bet divniekiem brāļi Šici sezonu noslēdza sestajā vietā.

Pavasarī tieši Soču posmā daudzi Latvijas kamaniņu braucēji sasniedza sezonas labākos rezultātus - brāļi Šici izcīnīja vienīgās medaļas individuālajā konkurencē sezonā, ierindojoties trešajā vietā, Rubenis ieņēma piekto vietu kungu konkurencē, savukārt Zirne karjeras otrajās Pasaules kausa sacīkstēs izcīnīja 13.vietu.

Vēl Tīruma Sočos ieņēma astoto vietu, Gudramovičs ar Kalniņu izcīnīja 14.vietu divniekos, savukārt kungu konkurencē Kivlenieks bija 13., bet Mauriņš 20.vietā. Vīru sacensībās Rubenis pēc pirmā brauciena pat bija līderis, bet Mauriņš atradās augstajā sestajā vietā.

Tāpat pagājušajā sezonā Latvijas kamaniņu braucēji izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta stafetē. Turklāt brāļi Šici no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļu atgriezās jau piekto reizi pēdējo sešu gadu laikā. 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties