28.02.2015. 14:35
Olimpisko spēļu medaļniece Elīza Tīruma sestdien ierindojās devītajā vietā olimpiskajā Soču trasē Krievijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā, devītajā, posmā kamaniņu sportā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts. Latvietei priekšā bija vien pa četrām Krievijas un Vācijas sportistēm.

Pēc pirmā brauciena Tīruma atradās desmitajā pozīcijā, bet otrajā uzrādīja septīto labāko rezultātu un summā pakāpās par vienu pozīciju.

Par uzvarētāju kļuva vāciete Dajana Eitbergere, kura divu braucienu summā vien par 0,010 sekundēm apsteidza savu tautieti un šīs sezonas Pasaules kausa ieguvēju Natāliju Geisenbergeri, bet trešā palika krieviete Tatjana Ivanova, kura pēc pirmā brauciena bija līdere.

Tīruma summā Eitbergerei zaudēja 0,918 sekundes.

Savukārt vēl viena latviete Ulla Zirne abos braucienos uzrādīja 15. rezultātu, kas šo pozīciju deva arī summā, uzvarētājai zaudējot 1,808 sekundes. Eiropas čempionāta ieskaitē Zirne ierindojās 14.vietā.

Tīruma trasē atgriezās pēc vienu sacensību izlaišanas. Janvāra pēdējā dienā Norvēģijā notikušajās Pasaules kausa sacensībās Tīruma pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, kā rezultātā kamanas neveiksmīgi uzkrita uz viņas kājas, traumējot ceļgala saites. Visu nākamo nedēļu latviete veseļojās un bija spējīga piedalīties februāra vidū Siguldas trasē notikušajā pasaules čempionātā, kurā individuālajās sacensībās guva 13.vietu, bet komandu stafetē tieši pēc viņas kļūdas mājinieki netika augstāk par septīto vietu.

Pagājušajā nedēļā notikušajā Altenbergas posmā Tīruma nepiedalījās, bet pašlaik viņas veselības stāvoklis ir būtiski uzlabojies.

Šajā sezonā Tīruma Pasaules kausa posmos labāko astotniekā iekļuva četras reizes.

Kā ziņots, divnieku sacensībās sestdien Andris un Juris Šics izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā.

Pēc pirmā brauciena Šici atradās otrajā vietā, bet otrajā uzrādīja vien sesto labāko rezultātu un summā zaudēja vienu pozīciju. Uzvaru guva titulētie vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri divu braucienu summā Šicus apsteidza par 0,578 sekundēm, bet otro vietu izcīnīja Peters Pencs un Georgs Fišlers no Austrijas.

Zīmīgi, ka ceturtajā vietā palikušos Kristianu Oberštolcu un Patriku Grūberu no Itālijas Šici summā apsteidza vien par 0,006 sekundēm.

Šici Eiropas čempionāta godalgas ieguvuši piekto reizi karjerā, tomēr pirmās četras tika izcīnītas komandu stafetes sacensībās. Latvijas divnieks uz goda pjedestāla kāpa pēdējās trijās sezonas sacensībās, bet kopā viņi to šosezon paveica piecas reizes, gūstot trešo vietu sezonas noslēguma kopvērtējumā, kas ir labākais rezultāts viņu kopējā karjerā.

Otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš pēc pirmā brauciena ieņēma 12.vietu, bet otrajā uzrādīja 14. rezultātu un summā atkrita uz 13.vietu, līderiem zaudējot 2,299 sekundes. Šo pašu pozīciju viņi ieņēma arī Eiropas čempionāta ieskaitē.

Pēc deviņos posmos aizvadītām 12 sacensībām par Pasaules kausu ieguva Tonijs Egerts un Saša Benekens no Vācijas. Viņiem pirms pēdējām sacensībām bija 70 punktu pārsvars pār Vendlu un Ārltu, kas nozīmēja, ka pietiek ar finišu starp labākajām 12 ekipāžām. To arī Egerts un Benekens paveica, Sočos gūstot septīto vietu. Noslēguma kopvērtējumā Egerts un Benekens tika pie 1071 punkta, Pasaules kausu iegūstot pirmoreiz karjerā, bet iepriekšējo divu sezonu čempioni Vendls un Ārlts viņiem sekoja ar 1055.

Šici ar 749 punktiem ierindojās trešajā vietā, tuvākos sekotājus Pencu un Fišleru apsteidzot par 77 punktiem.

Tikmēr Gudramovičs un Kalniņš ar 271 punktu sezonu noslēdza kopvērtējuma 15.pozīcijā, bet ar vienā posmā izcīnītiem 25 punktiem 28.vietā palika jaunie Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels.

Svētdien Pasaules kausa sezona noslēgsies ar vīru sacensībām un komandu stafeti.

Kā zināms, savās mājās notikušajā pasaules čempionātā Latvijas sportisti startēja neveiksmīgi, augstāko rezultātu sasniedzot Šiciem, kuri guva sesto vietu. Tomēr daudz labākus rezultātus sportisti sasniedza pirms nedēļas notikušajā posmā Altenbergā, kur Šici kāpa uz goda pjedestāla gan komandu sacensībās, gan jaunieviestajās Sprinta kausa sacensībās, bet Inārs Kivlenieks guva attiecīgi piekto un trešo vietu.

Pagājušā gada Soču olimpiskajās spēlēs tieši kamaniņu braucēji izcīnīja divas no četrām Latvijas godalgām - Jura un Andra Šicu ekipāža bija trešā labākā divnieku sacensībās, bet Šici kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni izcīnīja bronzu arī komandu stafetē.

Savukārt pagājušās sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš ierindojās otrajā desmitā, brāļi Šici divnieku sacensībās bija devītie labākie, bet dāmām Elīza Tīruma ierindojās 15.vietā. Stafetes sacensībās Latvija ieņēma kopvērtējuma piekto vietu.

Starpsezonā no Latvijas izlases sportistiem savu karjeru noslēdza vien pieredzējušais Rubenis, bet viņa vietā vīriešu izlasi papildinājis Riks Kristens Rozītis.

Par Latvijas izlases galveno treneri šosezon kļuvis Kaspars Dumpis, kurš aizstājis ilgus gadus šajā amatā aizvadījušo Pēteri Cīmani.