16.01.2016. 16:48
Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce sestdien izcīnīja septīto vietu Oberhofas trasē Vācijā notiekošajā Pasaules kausa sestajā posmā, sasniedzot savu trešo augstāko rezultātu šosezon.

Jau pēc pirmā brauciena Cauce bija septītajā pozīcijā un to noturēja arī otrajā nobraucienā. Uzreiz aiz viņas palika līdzšinējā Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Samera Britčera no ASV.

Cauce divu braucienu summā par 0,701 sekundi atpalika no titulētās vācietes Tatjanas Hifneres, kura guva savu pirmo panākumu šosezon.

Zīmīgi, ka Vācijas sportistes aizņēma visu pirmo trijnieku, jo Hifnerei sekoja pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēja Natālija Geisenbergere un Dajana Eitbergere.

Tikmēr vēl viena latviete Ulla Zirne pēc pirmā brauciena bija tikai 22.vietā, bet otrajā uzrādīja 19.labāko rezultātu un summā pakāpās uz 20.pozīciju. Viņa uzvarētājai zaudēja 1,693 sekundes.

Kā zināms, pirms nedēļas Siguldas etapā Cauce guva ceturto vietu. Tāpat viņa sezonas sākuma daļā bija sestā sacensībās Leikpleisidā.

LETA jau vēstīja, ka vīru sacensībās sestdien Inārs Kivlenieks izcīnīja augsto, ceturto, vietu. Abus braucienus Kivlenieks veica bez kļūdām. Pēc pirmā brauciena latvietis bija sestajā vietā, bet otrajā pakāpās vēl par divām pozīcijām un kopvērtējumā palika vien aiz trim Vācijas braucējiem.

Par uzvarētāju kļuva iepriekšējo četru gadu Pasaules kausa ieguvējs Fēlikss Lohs no Vācijas, kuram latvietis divu braucienu summā piekāpās par 0,700 sekundēm. Šī Loham bija ceturtā uzvara pēc kārtas un panākums ļāva pārņemt līderpozīciju Pasaules kausa kopvērtējumā.

Otro vietu guvušais Andijs Langenhans uzvarētājam zaudēja 0,385 sekundes, bet trešais bija Ralfs Paliks, kurš atpalika par 0,479 sekundēm.

Tikmēr līdzšinējais Pasaules kausa līderis Volfgangs Kindls no Austrijas šoreiz guva piekto vietu.

Pārējie trīs Latvijas sportisti Riks Kristens Rozītis, Artūrs Dārznieks un Kristaps Mauriņš palika viens aiz otra, ierindojoties attiecīgi 18., 19. un 20.pozīcijā. Rozītis pēc pirmā brauciena bija 16.vietā, bet Dārznieks un Mauriņš otrajā veica dažu vietu kāpumus. Summā viņi visi Loham piekāpās par 1,2-1,3 sekundēm.

Līdz šim šosezon Kivlenieks pirmajā desmitniekā sacensības nebija spējis noslēgt un no Latvijas vīru braucējiem vienīgais to bija paveicis Rozītis, kurš pirms nedēļas Siguldas trasē bija desmitais.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc sešos posmos aizvadītām astoņām sacensībām Lohs ticis pie 590 punktiem un tagad apsteidz Kindlu par 24 punktiem. Savukārt trešais ar 475 punktiem ir šoreiz vien 14.vietu ieņēmušais amerikānis Kriss Mezdzers.

Tikmēr Kivlenieks veicis trīs vietu kāpumu un tagad ar 212 punktiem atrodams 14.pozīcijā.

Vēl Rozītis, kurš piedalījies tikai piecās sacensībās, ar 143 punktiem ieņem 21.vietu, Dārznieks ar četriem ieskaitītiem rezultātiem ticis pie 101 punktu, kas ļauj atrasties 24.pozīcijā, bet sezonu neveiksmīgi aizvadošais Mauriņš rezultātu guvis piecās sacensībās un ar 91 punktu atrodams 28.vietā.

Posma noslēgumā svētdien risināsies sacensības divniekiem, kur Latviju pārstāvēs Kristens Putins/Kārlis Krišs Matuzels, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, kā arī brāļi Juris un Andris Šici. Tāpat svētdien gaidāms arī Sprinta kauss.

Piektdien notikušajā Nāciju kausā vīriem pamatsacensībām kvalificējās Mauriņš un Dārznieks, bet jau pirms tam vīru konkurencē to bija paveicis Kivlenieks un Rozītis. Savukārt dāmām Nāciju kausu pārvarēja Ulla Zirne, kurai pamatsacensībās pievienosies Elīza Cauce.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Pasaules kausa posms notika Siguldas trasē. Latvijas kamaniņu braucēji ieguva otro vietu komandu stafetē, saglabājot līderpozīciju kopvērtējumā. Savukārt divnieku sacensībās otro vietu ieguva Gudramovičs un Kalniņš, uz goda pjedestāla kāpjot pirmoreiz karjerā. Tāpat ceturtajā pozīcijā ierindojās Cauce, Šicu divnieks, bet vīriešiem no Latvijas braucējiem ar desmito vietu labākais bija Rozītis.

Turpinājumā janvāra beigās Kēnigsē trasē Vācijā risināsies pasaules čempionāts, bet sezonas pēdējie trīs Pasaules kausa posmi risināsies Sočos, Altenbergā un Vinterbergā.