27.01.2017. 13:51

, LSM.LV - Sports

Brāļi Šici finišēja pēc 30,058 sekundēm un zelta medaļniekiem vāciešiem Tobiasam Vendlam/Tobiasam Arltam zaudēja 0,215 sekundes. Sudraba godalgas izcīnīja čempioniem 0,106 sekundes zaudējušie austrieši Peters Pencs/Georgs Fišlers, bet par bronzas laureātiem kļuva vēl vieni mājinieki Toni Egerts/Saša Benekens, kurus no uzvarētājiem šķīra 0,113 sekundes.

Latvijas titulētākā divnieka ekipāža startē pēc Andra Šica nopietna savainojuma - sportists janvāra vidū Pasaules kausa posmā Siguldā traumēja pleca saistaudus, kas viņam liedza pilnvērtīgi trenēties.

Sievietēm Ulla Zirne ieguva 10.vietu, bet Elīza Cauce sasniedza 13. pozīciju 15 finālistu konkurencē. Zelta medaļu izcīnīja amerikāniete Erina Hemlina, apsteidzot Šveices kamaniņbraucēju Martinu Koheri un mājinieci Tatjanu Hifneri, kuras sadalīja attiecīgi sudrabu un bronzu.

Vīriešu sprinta sacensībās Latviju pārstāvēs Riks Kristens Rozītis.

Piektdien rīta pusē notikušajā sprinta kvalifikācijā vislabāk veicās brāļu Šicu divniekam, kas ieguva 5.vietu. Finālam, kur katrā disciplīnā startēja pa 15 dalībniekiem, nekvalificējās abi pārējie Latvijas divnieki. Kristens Putins un Imants Marcinkevičs ierindojās 17.vietā, bet Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš ieņēma 23.vietu 29 ekipāžu konkurencē.

Sievietēm Ulla Zirne bija 11., Elīza Cauce - 13.vietā, savukārt Kendija Aparjode ieņēma 24.vietu un finālā netika.

Savukārt vīriešu konkurencē finālam kvalificējās vienīgi Riks Kristens Rozītis, kurš priekšsacīkstēs ieguva 10.vietu. Tālākās pozīcijās ierindojās Artūrs Dārznieks (25.), Inārs Kivlenieks (26.) un Kristaps Mauriņš (30).

Sprinta kausa izcīņa ir Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) jaunievedums jau pāris sezonas. Tā galvenais mērķis – piesaistīt šim sportam jaunu auditoriju. Sprintā veic vienu braucienu, turklāt laika atskaite sākas nevis no starta vietas, bet gan aptuveni 100 metrus pēc tās, kad kamaniņu braucēji jau ir ieskrējušies.

Īglsā pasaules čempionāts sestdien turpināsies ar dāmu un divnieku mačiem, bet svētdien medaļas sadalīs kungi un notiks komandu stafetes sacīkstes.

Mājinieki austrieši izmanto visus iespējamos atļautos līdzekļus, lai vislabāk sagatavotos sacensībām un neļautu trasē trenēties nevienai citai izlasei. Rudenī trasē bija oficiālie treniņi, bet tad tā bija sagatavota pavisam citādi nekā šonedēļ. Savukārt tieši pirms čempionāta austrieši nevienu trasē nelaida, sakot, ka tur notiek svarīgi lāpstu šļūkšanas mači.

Pērn pasaules čempionātā, kas notika Kēnigszē trasē, Vācijā, brāļi Šici sprintā bija ceturtie, kamēr pamatsacensībās Cauce un Šici izcīnīja piektās vietas, bet vīriešu konkurencē desmito vietu guva Rozītis. Savukārt komandu stafetē Latvijas kvartets ieguva sudraba godalgas.