14.12.2013. 09:46
Latvijas kamaniņu braucēja Ulla Zirne piektdien Pārksitijas trasē ASV notiekošajā Pasaules kausa izcīņas piektajā posmā ierindojās 18.vietā, aiz sevis atstājot citu pašmāju sportisti Elīzu Tīrumu.

Pirmajā braucienā Zirne uzrādīja 19.ātrāko rezultātu, bet otrajā mēģinājumā izdevās savu rezultātu nedaudz uzlabot un kopējā ieskaitē sasniedzot 18.vietu, kopsummā abus braucienos veicot vienā minūtē un 28,468 sekundēs.

Zirnes uzrādītais rezultāts bija par 0,840 sekundēm lēnāks nekā uzvarētājai Natālijai Geisenbergerei no Vācijas. Zīmīgi, ka vācietei šī bija jau devītā uzvara pēc kārtas.

Tikmēr otro vietu izcīnīja vēl viena Vācijas sportiste Anke Višņevski, kura no savas tautietes atpalika par 0,193 sekundēm, bet trešo vietu izcīnīja Kanādas sportiste Aleksa Gouga.

Savukārt Tīruma sacensības noslēdza 23.vietā, ieņemot pēdējo vietu starp finišējušām dalībniecēm. Latviete no pirmās pozīcijas atpalika par vairāk nekā pusotru sekundi.

"Savas komandas biedrenes nekad neesmu uztvērusi kā konkurentes, bet gan kā ģimenes locekles un ļoti priecājos arī par viņu sasniegumiem," pēc sacensībām atzina Tīruma. "Šajā trasē braucu pirmo reizi karjerā. Kaut gan treniņos veicās normāli, sacensībās kļūdījos. Sākumā uz sevi biju ļoti dusmīga, bet ar to jau neko neizlabos."

Pēc pieciem Pasaules kausa posmiem Tīruma iekrājusi 166 punktus, kas ļauj kopvērtējumā ieņemt 12.vietu, bet Zirne tikusi pie 94 punktiem un atrodas 23.pozīcijā.

Tikmēr sezonas kopvērtējuma līdere ir Geisenbergere, kas tikusi pie maksimāli iespējamiem 500 punktiem, bet 341 punkts Višņevski rēķinā. Trešo vietu sezonas kopvērtējumā ieņem Gouga, kurai 331 punkts.

Sestdien trasē dosies kungi, kur Latviju pārstāvēs Mārtiņš Rubenis un Inārs Kivlenieks, kā arī komandu stafete.

Jau vēstīts, ka piektdien Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici piektdien divniekos izcīnīja desmito vietu. Tikmēr cita Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš summā uzrādīja 12.rezultātu.

Turpinājumā pēc gadu mijas pasaules labākie kamaniņu braucēji tiksies arī Kēnigzē, Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Kamaniņu braukšanā olimpisko spēļu atlase noslēgsies tieši pēc Pārksitijas posma, kad Sočiem kvalificēsies 37 labākie vīri, 27 pirmās dāmas un 17 ekipāžas. Tomēr no vienas valsts nevarēs būt vairāk kā trīs vīri un dāmas, kā arī divas divnieku ekipāžas.

Tāpat labākās astoņas komandas piedalīsies stafetes sacensībās, kas olimpisko spēļu programmā iekļautas pirmoreiz.

Pagājušajā sezonā no Latvijas sportistiem Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis un Kivlenieks ieņēma attiecīgi 14. un 15.vietu, dāmām Elīza Tīruma izcīnīja 11.vietu, bet divniekiem brāļi Šici sezonu noslēdza sestajā vietā.

Pavasarī tieši Soču posmā daudzi Latvijas kamaniņu braucēji sasniedza sezonas labākos rezultātus - brāļi Šici izcīnīja vienīgās medaļas individuālajā konkurencē sezonā, ierindojoties trešajā vietā, Rubenis ieņēma piekto vietu kungu konkurencē, savukārt Zirne karjeras otrajās Pasaules kausa sacīkstēs izcīnīja 13.vietu.

Vēl Tīruma Sočos ieņēma astoto vietu, Gudramovičs ar Kalniņu izcīnīja 14.vietu divniekos, savukārt kungu konkurencē Kivlenieks bija 13., bet Mauriņš 20.vietā. Vīru sacensībās Rubenis pēc pirmā brauciena pat bija līderis, bet Mauriņš atradās augstajā sestajā vietā.

Tāpat pagājušajā sezonā Latvijas kamaniņu braucēji izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta stafetē. Turklāt brāļi Šici no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļu atgriezās jau piekto reizi pēdējo sešu gadu laikā. 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.