26.10.2016. 20:15

Ernests Kalve kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju, nospēlētajās 27:16 minūtēs gūstot 17 punktus (2p 5/8, 3p 1/3), savācot 4 atlēkušās bumbas, tiesa, arī trīsreiz kļūdoties.

Savas komandas rēķinu šajā spēlē atklāja tieši Ernests, otrajā minūtē izceļoties ar precīzu pusāķa metienu. Taču rumāņu komandas prieki nebija ilgi - atvērās Prieņu uzbrukums un vadība tā arī vairs netika atdota pretiniekam. Kalvem pirmajā ceturtdaļā vēl divi punkti ar precīziem soda metieniem.

Sākoties otrajam ceturksnim, rezultāts bija 26:18 lietuviešu komandas labā. Kalves komandas aizsardzību terorizēja lietuvieši Tomas Dimša un Martinas Linkevičus. Pie graujoša 51:22 rezultāta punktus atkal guva Kalve, divreiz noslēdzot veiksmīgus caurgājienus. Pēc puslaika rezultāts 61:26 "Birstono-Vytautas" komandas labā un spēles liktenis jau izšķirts.

Trešajā ceturksnī Ernests Kalve atkal sekmīgi uzbruka grozam pēc caurgājieniem, savukārt neizdevās gūt punktus no tālienes. Komandai gan šis spēles nogrieznis salīdzinoši veiksmīgāks - ceturtdaļas rezultāts 19:24 "Mures" komandas labā, taču kopumā uz tablo diezgan bezcerīgais 80:50.

Noslēdzošajās spēles desmit minūtēs Kalve pirmoreiz šovakar trāpīja no tālienes. Tomēr mača likteni tas nekādi neietekmēja. Rumāņu basketbola klubs "Mures'' piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu FIBA Eiropas kausa otrajā apakšgrupas spēlē pret Prieņu ''Birstono-Vytautas'' ar rezultātu 99:61.

Uzvarētāju rindās ļoti produktīvs sniegums kādreizējam Ernesta Kalves komandas biedram tolaik BK ''Valmiera'' rindās - Vitenim Čižauskam, kurš atzīmējās ar 15 punktiem, septiņām rezultatīvām piespēlēm un tikpat atlēcošajām bumbām.