06.01.2015. 12:09
Latvijas izlases kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks pārtraucis neveiksmju sēriju un vakar veiksmīgi startējis pazīstamajā Francijas kalnu kūrortā Šamonī notikušajās Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās slalomā, izcīnot uzvaru 100 dalībnieku konkurencē, informē Latvijas Slēpošanas savienība.

  • Kalnu slēpotājs Zvejnieks uzvar FIS sacensībās Somijā 2014. g. 28. novembris
  • K.Zvejniekam otrā vieta un punktu rekords FIS milzu slalomā Krievijā 2014. g. 7. aprīlis

Šī bija K.Zvejnieka trešā uzvara šajā sezonā un desmitā visā karjerā FIS sacensībās.

Pēc nesekmīgā starta un gaidītā rezultāta nesasniegšanas divos Eiropas kausa posmos slalomā pazīstamajā Francijas kalnu kūrortā Šamonī Kristaps Zvejnieks palika turpat, lai 5.-9.janvārī piedalītos četrās FIS sacensībās – divos slalomos un divos milzu slalomos. Jau pirmajā FIS sacensību dienā mūsu kalnu slēpotājam 1924.gada Olimpisko spēļu mājvieta beidzot bija veiksmīga un izdevās ļoti labi startēt un izcīnīt uzvaru slalomā.

Uz starta izgāja precīzi 100 dalībnieku, no kuriem Kristaps pirmajā braucienā uzrādīja 4.laiku, trasi veicot 46,80 sekundēs. Godalgotas vietas bija ļoti tuvu, jo līdz trijniekam pietrūka tikai viena sekundes desmitdaļa, bet no līdera mūsu kalnu slēpotājs atpalika pussekundi. Tikmēr tuvākie sekotāji bija diezgan tālu – gandrīz sekundes attālumā.

Otro braucienu Zvejnieks veica 48,73 sekundēs un uzrādīja labāko laiku. Tā kā pirmajā braucienā trīs par viņu ātrākie otrajā braucienā tika apsteigti vairāk nekā par nepieciešamo pussekundi, tad tas ļāva Kristapam Zvejniekam izvirzīties līderpozīcijās divu braucienu summā (1:35;53) un izcīnīt uzvaru, par 0,24 sekundēm apsteidzot otrās vietas ieguvēju itāli Mikelu Landīnī, kurš sestdien Eiropas kausa posmā Šamonī bija 25.vietā un vairāk nekā četras sekundes priekšā mūsu sportistam. Trešo vietu ieguvušais un pussekundi lēnāk nobraukušais francūzis Tomass Mermijo Blondēns Eiropas kausā bija 33.vietā un trīs sekundes ātrāks par Kristapu.

Sacensībās piedalījās kalnu slēpotāji no Francijas, Itālijas, Andoras, Lihtenšteinas, Polijas, Latvijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Gruzijas, Norvēģija, Zviedrijas, Īrijas, Beļģijas, Spānijas, kā arī no citu kontinentu valstīm – Argentīnas, Austrālijas, ASV, Jaunzēlandes.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties