09.02.2014. 11:01
Latvijas kalnu slēpotājs Roberts Rode svētdien izcīnīja 47.vietu Soču Ziemas olimpisko spēļu nobrauciena disciplīnā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Rode sarežģīto distanci veica divas minūtēs un 17,27 sekundēs, uzvarētājam Matiasam Majeram no Austrijas piekāpjoties 11,27 sekundes. Tas bija sliktākais rezultāts 47 finišējušo slēpotāju vidū. Vēl divi distanci nepabeidza, bet viens nestartēja.

Rode savās otrajās olimpiskajās spēlēs uzstādījis mērķi startēt visās iespējamajās disciplīnās, ja to ļaus iepriekš gūtais, bet nu jau sadziedētais potītes lūzums. Pirms četriem gadiem Rode (26) šajā disciplīnā izcīnīja 58.vietu, bet superkombinācijā finišu nesasniedza. Pagājušā gada pasaules čempionātā latvietis nobraucienā izcīnīja 42.vietu.

Čempions Majers 23 gadu vecumā tika pie zelta jau savās pirmajās olimpiskajās spēlēs. Cīņa par pjedestālu izvērtās dramatiska - Itālijas slēpotājs Kristofs Innerhofers (29) no zelta medaļnieka atplika vien 0,06 sekundes. Arī viņam tā bija pirmā olimpiskā godalga karjerā. Bronza šoreiz norvēģim Kjetilam Jansrūdam (28), kurš uzvarētājam zaudēja tieši vienu sekundes desmitdaļu. Pirms četriem gadiem Vankūverā viņš šajā disciplīnā ieņēma vien 31.vietu, bet nu tika pie otrās olimpiskās medaļas karjerā.

Kā zināms, Latviju Sočos bez Rodes pārstāvēs arī izlases līderis Kristaps Zvejnieks, Mārtiņš Onskulis, Agnese Āboltiņa un Lelde Gasūna. Pieci kalnu slēpotāji mūsu valsti Olimpiādē pārstāv pirmo reizi, iepriekš lielākais skaits bijis trīs (1936. un 2010.gadā).

Olimpiskajiem jaunumiem un rezultātiem sekojiet līdzi arī laikrakstā Diena un portāla Diena.lv Olimpiskajā sadaļāSolncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties