05.05.2013. 20:08

Radio "Naba" iknedēļas futbola raidījumā "Olē" Matīss Timofejevs aprunājās ar četru komandu, kas piedalījās Latvijas kausa izcīņas pusfinālos, futbolistiem.

Jurģis Kalns, „Liepājas metalurga” futbolists: „Pirms spēles? Noskaņojums bija kaujiniecisks, mums daudz kas izšķīrās – Eirokausi, kur bijām n-tos gados utt. Bijām ļoti noskaņojušies, pašatdeve varbūt bija pat par lielu, jo par daudz strīdējāmies gan savā starpā, gan ar tiesnesi, bijām uzvilkušies. Bet varbūt tas arī deva vēlamo rezultātu.”

„Daugavas” iniciatīva un kā noskaņojāmies? „Bija gaidāms, ka „Daugava” savās mājās ar savu ļoti labo komandu mūs ļoti spiedīs, tam arī gatavojāmies. Centāmies neļaut izvērsties Savenam un cerējām aizskriet pretuzbrukumos. Jā, viņi vairāk kontrolēja bumbu, bet nevar teikt, ka 1. puslaikā viņiem bija 100% iespējas. Neteiktu, ka bija baigie momenti. Pendeli neapspriedīsim 2. puslaikā bija plānots pārkārtoties pēc aptuveni 10 minūtēm, ja spēle neaiziet. Tomēr puslaiku sākām veiksmīgi, sāka rasties momenti, tāpēc nepārkārtojāmies. Galu galā guvām vārtus un turpinājām spēlēt savu spēli.”

Kurš īsti guva vārtus rezultāta izlīdzināšanā? „Prohorenkovs centrēja, es izlecu, taču bumba pārlidoja man pāri. Kačanovs laikam īsti neredzēja, koncentrējās uz mani, pats bumbai pieskārās, un tā ielidoja vārtos. Labi, ka tā.”

11 metru sitienu sērija? 11 metru sērijā nav nekā noteicošā – tā ir loterija. Neiesit pretinieks, tev ir psiholoģiskais pārsvars, un pretiniekiem ir grūti, jo katrs nākamais sitiens ir kā izšķirošais. Kad iesita Jānis Ikaunieks, mums uzspīdēja veiksme – ja bumba neieripotu vārtos, jau viņiem būtu psiholoģiskais pārsvars, un spēle varēja beigties citādi.”

Fināls? „Pagaidām emocijas vēl ir no vakardienas – palicis nogurums. Tagad svarīgākais ir divas Virslīgas spēles. Bet finālā cīnīsimies par uzvaru un centīsimies sagādāt prieku futbola cilvēkiem Futbola dienā. Būtu patīkami spēlēt, ja tribīnes Rīgā nebūtu pustukšas, kā tas ir pierasts mūsu čempionātā. Liepājā gan mīl futbolu un tagad, kad rūpnīcai ir problēmas, mīl vēl vairāk un atbalsta vēl vairāk nekā iepriekšējos gados.”

Kritika? Šogad ir daudz mierīgāk. Protams, vienmēr kāds kritizē, bet tagad, kad klubā ir smagi un pārsvarā spēlē vietējie spēlētāji, ir pozitīvs atbalsts no faniem, kas ir patīkami. Ceram, ka rādīsim spēli, ar ko viņi lepojas.”

Kristaps Grebis, Rīgas "Daugavas" futbolists: „Domāju, pirmais, kāpēc zaudējām, bija tas, ka Liepāja ļoti organizēti spēlēja aizsardzībā. Tā jau domājām, ka viņi lielākoties spēlēs aizsardzībā, bet viņi tā to nocementēja, ka bija grūti kaut ko izdarīt. Centrā trīs aizsargi, vēl pa malām aizsargi. Tādā situācijā grūti kaut ko izveidot, kad visa pretinieku komanda spēlē aizsardzībā. Izskaidroju zaudējumu tikai ar to.”

Papildlaiks? „Kausa spēle ar to atšķiras no čempionāta. Protams, papildlaikā nebija daudz izdevību, abas komandas gribēja tikt līdz pendelēm, bija nogurušas, baidījās kļūdīties, un spēle notika centrā.”

11 metru sitienu sērija? „Arī uzskatu, ka tā ir loterija – vienam veicas, citam nē. Nevar pārmest spēlētājam. Laimes spēle – viņiem paveicās, mums nepaveicās, tas ir futbols.”

Kāpēc pats neizpildīji? „Gribēju, bet treneris tā lēma. Man bija jāsit sestajam, bet līdz tam nenonāca.”

Eirokausi gar degunu, visi spēki Virslīgai? „Jā, protams, cīnīsimies. Ja sezonas laikā nekas nemainīsies un paliks visi spēlētāji, tad noteikti cīnīsimies par trijnieku. Domāju, viss būs kārtībā. Kolektīvs ir labs, visi čaļi normāli, treneris un prezidents arī normāli. Protams, ir skumji un bēdīgi, bet visi saprot un tiks pāri notikušajam. Gatavojamies nākamajai spēlei.”

Jurijs Žigajevs, „Ventspils” futbolists: „Spēle ar „Skonto”? Jā, īstenībā tā arī bija, ka mums nebija variantu. Tā bija spēle, pēc kuras daži ieteica aizmirst, bet daži - analizēt. Mēs izdarījām divējādi – izanalizējām, bet nākamajā dienā šo neveiksmi aizmirsām. Tādas spēles reti gadās, bet mūs apspēlēja vienos vārtos. Gaidījām šo spēli ar „Daugavu”, jo vajadzēja pierādīt, ka tā bija nejaušība. Paveicām to.”

Labs spēles sākums? „Droši vien vienmēr šādos gadījumos vienlaicīgi strādā daudzi aspekti. Nevarējām vien sagaidīt šo spēli – pēc tādas spēles kā pret „Skonto” gribas ātrāk aizvadīt nākamo spēli, lai labotu situāciju. Ļoti gaidījām, šī nedēļa vilkās ļoti ilgi emocionālā ziņā, laukumā visu gribējām parādīt. Tas arī sanāca.”

Paša daudzie vārti? „Tā sanāk, ka gūstu daudz vārtu, taču savus golus labprāt samainītu pret kādu golu mačos ar „Skonto” un Liepāju, kad nospēlējām tās spēles ne labākajā veidā. Nav viss tik smuki kā izskatās, jācenšas vairāk.”

Dabīgais segums? Jā, tas arī ietekmēja. Cik zinu, tad „Daugava” vēl nav spēlējusi un trenējusies uz dabīgā, kamēr mēs jau divas nedēļa uz tā trenējāmies, to darījām vēl pirms spēles ar „Skonto”. Jau apnikusi tā sintētika. Labi, ka ir silts un ceru, ka laukuma kvalitāte tikai uzlabosies.”

Fināls? „Šobrīd gaidām spēli ar „Jūrmalu” Virslīgā, jo daudz esam zaudējuši čempionātā. Obligāti vajag uzvaru, lai neatpaliktu no trijnieka. Domājam par „Jūrmalu”, kauss vēl ir patālu. Protams, gaidīsim arī finālu, fināls vienmēr ir fināls. Ceru, ka futbola dienā „Skonto” stadionā sanāks daudz cilvēku.”

Guntars Silagailis, Daugavpils „Daugavas” futbolists: „Zaudējuma iemesli? Grūti pateikt. Pirmkārt, laikam tā ir pāreja no sintētikas uz dabīgo laukumu, otrkārt, mums bija eksperimentāls sastāvs un tika dota iespēja spēlētājiem, kuri Virslīgas mačos nepiedalās, nav sākumsastāvā. Tika dota atpūta pamatspēlētājiem, kuriem mikrotraumas, jo nākamā spēle pret „Skonto”, jāpataupa. Pēc tādiem zaudējumiem grūti spriest.”

Tabanova reakcija? „Mēs vēl neesam analizējuši šo spēli, ģērbtuvē bija klusums, neviens negaidīja tādu rezultātu. Lai gan sastāvs bija eksperimentāls, visi gāja laukumā un gribēja uzvarēt. Tāpēc mums pēc mača bija neliels šoks un analīzes vēl nebija. Tas notiks nākamnedēļ. Bet bija redzams, ka lielākoties paši pieļāvām kļūdas, kas noveda līdz ielaistiem vārtiem.”

Noskaņojums komandā? „Jā, sākums nav iecerētais, bet komandā uzskatām, ka tas ir tikai sākums – tagad pret „Skonto” viss izšķirsies. Ja uzvarēsim, domāju, pēc 1. apļa būsim 1. vietā. Visas domas par maču ar „Skonto”. Pēc „Skonto” pēdējās 1. apļa trīs spēles mums būs pret vājākām komandām, pret kurām jāņem deviņi punkti. Jā, ir bijuši lūzumi, kad ielaižam pēdējās minūtēs kā pret „Liepājas metalurgu”, toties pret „Spartaku” atguvāmies. Tagad visas domas par „Skonto” – jāuzvar un nekas nebūs zaudēts.”

Kā ietekmēs tas, ka pret „Skonto” tiks spēlēts uz dabīgā laukuma? „Cik zinu, spēlēsim tomēr „Celtnieka” stadionā, jo „Daugavas” stadions vēl nav gatavs un būs gatavs tikai maija beigās. Jā, futbolistiem šī pāreja ir grūta un, cik zinu, „Ventspils” jau pirms divām nedēļām trenējās uz dabīgā. Tas nav galvenais mūsu neveiksmes iemesls, bet visi tie mazie aspekti summējas un rezultātā mums sanāca zaudējums.”Māra Kreicberga Foto Studija, individuālais darbs Raiņa 6, Madona, Madonas n., LV-4801
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties