01.09.2013. 00:01
Pēc SMScredit.lv Virslīgas spēles starp "Metta/Latvijas Universitāte" un "Liepājas metalurga" komandām (liepājnieki uzvarēja ar 3:0) Sportacentrs.com aprunājās ar mettiešu uzbrucēju Gati Kalniņu, mēģinot gūt skaidrojumu studentu komandas nerezultatīvajam uzbrukumam.

"Metta/Latvijas Universitāte" aizvadītajās 19 spēlēs guvusi nieka septiņus vārtus, turklāt neviens(!) spēlētājs nav iesitis vairāk par vieniem vārtiem. Sportacentrs.com aprunājās ar komandas vienīgo izteikto uzbrucēju Gati Kalniņu, kurš pats šosezon vārtus nav guvis un pēdējo reizi to izdarīja vairāk nekā pirms gada - pagājušā gada 25. augustā uzvarā pret Jūrmalas "Spartaku" (4:3).

Pakomentē šīs dienas spēli!Man liekas, ka rezultāts neataino to, kas notika laukumā. 1. puslaikā momentu skaita ziņā mums pat bija pārsvars, bija labas iespējas, varējām gūt vārtus. Kārtējo reizi kaut kas kaut kur bišķiņ nepaveicās, drusku pietrūka meistarības. 1. puslaiks nebija slikts, bet kārtējo reizi ielaidām muļķīgu golu - pēc sava stūra sitiena. Principā strādājam pie tā treniņos, taču tik un tā nesavācam tās otrās bumbas. Muļķīgs gols un 0:1 pēc 1. puslaika, 2. puslaikā arī centāmies, bija pārliktnis, kaut bumba tikpat labi varēja ielidot arī vārtos. 1:1 un būtu cita spēle. Tā ka, manuprāt, 0:3 nebija pelnīts, bet, ja jau pretinieks vinnēja, tad viņi vairāk bija pelnījuši...

Kas notiek ar uzbrukumu, ja runājam ne tikai par šodienu, bet sezonu kopumā? Tikai septiņi gūti vārti, bet jau sācies 3. aplis...Nav mums izteikta vārtu guvēja kā pagājušajā sezonā, kad kaut kas lidoja iekšā. Varbūt pieredzes trūkums, jo tomēr daži šādi spēlētāji ir aizgājuši prom. Arī, protams, tas, ka komandā absolūti nav pārliecības. Ja izdotos gūt kādus vārtus, tad varbūt to atgūtu. Ir sezonas beigas, galvenais ir nesaplīst, strādāt, kapāt. Cerams, ka spēsim gūt vārtus.

Un kā vērtē savu sniegumu? Lai gan paveic lielu melnā darba apjomu, vai pašam ir pretenzijas arī pret sevi, ka nav šo gūto vārtu?Neloģisks jautājums [smejas], protams, ka ir pretenzijas pret sevi - es kā uzbrucējs esmu nospēlējis divas trešdaļas sezonas un nav gūto vārtu. Protams, ir pretenzijas pret sevi. Tai pašā laikā nedrīkst pavisam sevi psiholoģiski nospiest tā, ka galīgi nevarētu paspēlēt. Pārliecības vārtu gūšanas ziņā patiešām nav, jo uzbrucējam nekas nevar vairāk palielināt pārliecību par sevi kā gūti vārti. Un tas palielina pārliecību arī par citām savām darbībām. Cenšos palīdzēt komandai, cik varu, ar citām savām darbībām. Ar gaisa divcīņām, padomiem. Bet slikti, ka sen nav gūti vārti.

Kā raugies nākamās sezonas virzienā? Vai turpināsi karjeru un vai tas ir atkarīgs no tā, vai "Metta/LU" saglabās vietu Virslīgā?Neesmu par to domājis. Skatīsimies, kā beigsies šī sezona, bet ir pārliecība, ka paliksim Virslīgā. Pat nedomāju, ka mēs varētu izkrist. Cīnīsimies un darīsim visu, lai mēs šeit paliktu. Domāju, komanda ir pelnījusi būt Virslīgā.