21.11.2015. 15:53
Platu soli pretī palikšanai Virslīgā spērusi "Metta"/LU, kas izbraukumā ar rezultātu 3:1 pārspēja 1. līgas vicečempioni "Valmieru Glass". Uzvaras vārtus rīdzinieku labā neilgi pēc iziešanas uz maiņu guva valmierietis Gatis Kalniņš. Pa vārtiem iesita arī Ingars Sarmis Stuglis un Roberts Uldriķis, bet mājiniekiem izcēlās Bruno Bērziņš.

Abu komandu pamatsastāvos salīdzinājumā ar pēdējām oficiālajām spēlēm bija pa divām izmaiņām. Valmieriešiem Bruno Bērziņš (atgriezās pēc ilgstoša savainojuma) un Kārlis Ozols devās Elvja Teremko un Artūra Bankava vietā, savukārt rīdziniekiem starta vienpadsmitniekā devās Aleksejs Giļņičs un Sergejs Vasiļjevs (līdz šim bija gājis tikai uz maiņu). Viesiem diskvalifikāciju izcieš Artis Ojārs Ostrovskis, bet valmierietis Gatis Kalniņš palika rezervē.

Spēli enerģiskāk sāka valmierieši, kas izpildīja vairākas standartsituācijas, tālus auta metienus un arī sitienus no distances, tomēr puslaika otrā daļa piederēja rīdziniekiem. "Metta"/LU daudz centrēja, kombinēja un izveidoja vairākus pusmomentus, bet rezultāts tika atklāts vien 43. minūtē, kad mājiniekiem jau uz brīdi bija izdevies izlīdzināt spēles gaitu. Ar teicamu sitienu no 20 metriem izcēlās Ingars Sarmis Stuglis, kurš pārliecinoši ielika bumbu vārtu stūrī (1:0).

Gluži kā pirmajā puslaikā, arī otro puslaiku ar spiedienu sāka "Valmiera Glass", kas nopelnīja vairākas standartsituācijas un vienu no tām arī izmantoja. Bumba soda laukumā atleca pie Bērziņa, un viņš cauršāva Dāvi Ošu, jau 48. minūtē panākdams izlīdzinājumu (1:1). Puslaika vidū "Metta"/LU atkal pārņēma iniciatīvu, un viesu spiediens 70. minūtē vainagojās likumsakarīgā vārtu iznākumā. Un kāds gan pārsteigums, ka tos guva nesen uz maiņu iznākušais valmierietis un ierastais pārspēļu varonis Kalniņš, kurš pēc Armanda Pētersona centrējuma neatvairāmi sita ar galvu (2:1). Jau pēc sešām minūtēm Jānis Lapss varēja ar skaistu sitienu panākt izlīdzinājumu, bet bumba aizgriezās gar tālo vārtu devītnieku.

81. minūtē Roberts Uldriķis soda laukuma pusaplī apspēlēja aizsargu, trāpīja apakšējā stūrī un, visticamāk, izšķīra iznākumu divu spēļu summā (3:1) - valmieriešiem, lai cerētu uz iekļūšanu Virslīgā, Rīgā būs jāgūst vismaz trīs vārti. Atbildes spēle notiks trešdien plkst. 18:00 Hanzas vidusskolas laukumā.

"Valmiera Glass"/BSS – "Metta"/LU 1:3 (0:1)Vārtu: Bērziņš 48' - Stuglis 43', Kalniņš 70', Uldriķis 81'Brīdinājumi: R. Apsītis – Gitī, Giļņičs, Puķītis, StuglisValmiera: Arnavs, Lācis, Brēža, Bērziņš (Veinbergs 65'), Savaļnieks, Miķelsons (Dubro 79'), Ozols, Jaunzems, Lapss, Risbergs, R. Apsītis (Teremko 54')Metta/LU: Ošs, Ševeļovs, Puķītis, Giļņičs, Gitī, Vardanjans, Emsis, Stuglis (Labanovskis 78'), Uldriķis (Bāliņš 88'), Pētersons, Vasiļjevs (Kalniņš 64')Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis