03.10.2017. 22:02

Rīgas "Dinamo" aizvadīja pirmo spēli pēc lielās staigāšanas (no amata atkāpās Sandis Ozoliņš, viņa vietā stājās Ģirts Ankipāns, tika atlaists Džastins Pīters, viņa vietā paņēma Lietuvas izlases vārtsargu Mantu Armali), taču iedzinējos nonāca jau ceturtajā minūtē. No distances meta Maskavas CSKA rezultatīvākais spēlētājs Kirils Kaprizovs, un ripa sasniedza apakšējo stūri – 1:0.

Taču nākamajā uzbrukumā rīdzinieki panāca izlīdzinājumu, turklāt ļoti kuriozā veidā. Roberts Lipsbergs meta pēc zilās līnijas šķersošanas, taču pāri vārtiem. Ripa atsitās pret aizsargstiklu, izlēca vārtu priekšā, atsitās pretinieku vārtsargam Lāšam Jūhansonam pret kāju un mistiskā veidā atrada ceļu vārtos – 1:1. Lipsbergs savu rezultatīvo sēriju pagarināja līdz trim mačiem.

Turklāt 11. minūtē Rīgas "Dinamo" realizēja vairākumu un pārņēma vadību. Somu aizsargs Ansi Salmela nogādāja ripu līdz Mikam Indrašim, un komandas jaunais kapteinis no labās malas meta bez piespēles apturēšanas, trāpot tuvajā stūrī – 2:1. Pirms tam rīdziniekiem nebija izdevies iemest 22 vairākumos pēc kārtas.

Otrajā trešdaļā laukumā bija pavisam cits Maskavas CSKA, un tas nesa rezultātu pāris minūšu laikā. Valērijs Ņičuškins ielauzās zonā pa labo malu, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Andrejs Kuzmenko, kurš meta virs Jāņa Kalniņa pleca un panāca līdzsvaru – 2:2.

Turpinājumā Kalniņam darba netrūka – metienu attiecība otrajā trešdaļā bija 22:1 Maskavas CSKA labā. Taču rīdzinieku vienīgais metiens bija izcila iespēja. Miķelis Rēdlihs nonāca vienatnē pret vārtsargu un pēc māņkustības meta no neērtā satvēriena, tomēr nespēja pacelt ripu virs kājsarga.

Vēl labāka iespēja tikt pie uzvaras bija laukuma saimniekiem, Kuzmenko no kreisās malas tiekot metiena pozīcijā, bet Rīgas "Dinamo" izglāba pārliktnis. Izdevās izturēt pretinieku spiedienu un pirmo reizi kopš augusta beigām jeb pēc 36 dienu pārtraukuma tikt pie punktiem.

Taču pārtraukt zaudējumu sēriju rīdziniekiem nebija pa spēkam, pagarinājumā piekāpjoties ar 2:3. Ņičuškins izmeta slaidu loku, pats nokārtoja labu pozīciju un iemeta tālajā stūrī. Kalniņš tika pamests likteņa varā un nespēja izglābt komandu. Tādējādi Rīgas "Dinamo" jau 13 zaudējumi pēc kārtas.

Jānis Kalniņš (Mants Armalis); Karls Stolerijs – Krišjānis Rēdlihs, Aleksandrs Jerofejevs – Ansi Salmela, Kristaps Zīle – Nerijus Ališausks, Viljams Rens; Miķelis Rēdlihs – Brendons Makmilans – Denijs Kristo, Nikolajs Žerdevs – Māris Bičevskis – Gints Meija, Miks Indrašis – Ņikita Jevpalovs – Roberts Lipsbergs, Koltons Gilīss – Vitālijs Pavlovs – Gunārs Skvorcovs, Emīls Ģēģeris.

Vārti: 3:49 Kaprizovs (Sergejevs) 1:0, 4:08 Lipsbergs 1:1, 10:48 Indrašis (Salmela, Žerdevs, vair.) 1:2, 22:51 Kuzmenko (Ņičuškins, Kiseļevičs) 2:2, 63:47 Ņičuškins (Robinsons) 3:2Soda minūtes: 8:6Metieni: 38:15Vārtsargi: Lāšs Jūhansons – Jānis Kalniņš