20.11.2013. 20:58
Armanda Šķēles pārstāvētie Igaunijas čempioni "Kalev/Cramo" trešdien, 20. novembrī, svinēja pirmo uzvaru Eiropas kausa izcīņā, G grupas mājas spēlē pieveicot Turcijas vicečempionus "Banvit" ar rezultātu 75:72. Talliniešu panākums uzlabo VEF izredzes iekļūt turnīra nākamajā kārtā.

6 Kalev/Cramo 1-5 403:453 (-50)

Pirmajā aplī Tallinas klubs zaudēja visās piecās spēlēs. “Kalev/Cramo” spēlētāji viesos piedzīvoja sagrāvi pret “Banvit” (60:86) un netika galā ar “MZT Skopje Aerodrom” (70:79). Mājās nācās saņemt pērienus no “VEF Rīga” (62:67), Kazaņas “Unics” (72:81) un “Maccabi Haifa” (64:68).

Neveiksme pret Izraēlas čempioniem bija īpaši sāpīga, jo puslaikā talliniešiem bija septiņpadsmit punktu pārsvars (45:28), turklāt neveiksme atstāja tikai teorētiskas iespējas iekļūt G grupas labāko komandu trijniekā. Trešdien “Kalev/Cramo” mēģināja augšāmcelties un lielāko spēles daļu atradās vadībā.

Vienu minūti un divdesmit astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām Ērls Roulends iemeta divpunktnieku, samazinot starpību līdz diviem punktiem – 72:70. Nākamajos divos uzbrukumos “Banvit” spēlētāji guva tikai divus punktus, kamēr Elegars un Veidemans realizēja trīs no četriem brīvmetieniem – 75:72. Roulendam bija iespēja izlīdzināt rezultātu, taču aizsarga tālmetiens nesasniedza mērķi.

Armands Šķēle 31:08 minūtēs guva astoņus punktus (2p 4/10, 3p 0/2), izcīnīja cetras atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, vienu reizi kļūdījās, pārķēra divas bumbas, trīs reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 8.

Andrea Trinkjēri vīri trešdien praktiski garantēja ceļazīmi uz nākamo kārtu, savā laukumā sakaujot Izraēlas čempionus ar 21 punkta pārsvaru – 79:58 (24:20, 19:16, 17:12, 19:10). Kazaņieši uzvarēja visās ceturtdaļās, kontrolēja cīņu zem groziem (42-33) un labāk meta no visām pozīcijām.

Endrū Goudloks uzvarētāju labā izcēlās ar 18 punktiem, piecām rezultatīvām piespēlēm un sešām izprovocētām piezīmēm. Grieķis Jans Vujukas 16 minūtēs tika pie 12 punktiem un četrām piezīmēm, savukārt Lūks Harangodī 10 punktiem pievienoja 10 atlēkušās bumbas. Braiems Rendls atbildēja ar 17 punktiem.