14.09.2013. 20:25
Spānijas vīriešu basketbola valstsvienība sestdien, 14. septembrī, pārliecinoši uzvarēja Somijas izlasi ar rezultātu 82:56 un vienu kārtu pirms kvalifikācijas turnīra beigām izkļuva no pēdējās vietas F grupā.

6 Grieķija 1-2 228:242 (-14) 4

Pirms sestdienas spēlēm F grupas kopvērtējumā bija vērojama neparasta aina – divkārtējā Eiropas čempione Spānija ar bilanci 1-2 atradās pēdējā, sestajā vietā. Zaudējumi pret Slovēniju un Grieķiju, kā arī negatīvā gūto un zaudēto punktu attiecība prasīja nekavējoties izcīnīt kādu uzvaru.

Šoreiz spāņu pretinieki bija somi – komanda, kura grupu turnīrā pārspēja Grieķiju ar 86:77. Tas nozīmēja, ka pirms tikšanās trīs komandu duelī vietu secība bija tāda: Somija (1-0, +9), Grieķija (1-1, -5) un Spānija (0-1, -4).

Pirmā ceturtdaļa spāņiem pagāja iesildīšanās režīmā, taču turpinājumā sāka izpausties Huana Orengas vīru pārsvars. Somijas organizēto aizsardzību viņi neitralizēja ar pārsvaru zem groziem, daudzveidīgāku uzbrukumu un atkārtotām uzbrukumu iespējām. Cīņas gaitā spāņi guva piecreiz vairāk otrās iespējas punktu (20-4), uz to rēķina pirmā puslaika beigās iegūstot divpadsmit punktu pārsvaru – 42:30.

Otrā puslaika sākuma somiem vajadzēja četrarpus minūtes, lai gūtu pirmo grozu no spēles. Spāņi to izmantoja, panākot divdesmit punktu atrāvienu – 52:32. Somi noorganizēja atbildes ofensīvu, trešās ceturdaļas otrajā pusē samazinot starpību līdz četrpadsmit punktiem (55:41), taču turpinājumā viņu pretestība tika salauzta. Spānija, īpaši izceļoties Kalderonam, dominēja uzbrukumā, spēli pabeidzot ar divdesmit sešu punktu pārsvaru.