23.06.2012. 19:49
 Latvijas U16 izlase pārbaudes spēlē Kauņā piekāpās Lietuvas U16 komandai – 63:74 (35:29, 38:38, 51:57). Abas komandas gatavojas Eiropas kadetu čempionātam, kas no 19. līdz 29.jūlijam notiks Ventspilī, Panevēžā un Viļņā.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Gints Fogels:

„Cīņasspars bija augstā līmenī, pie pretinieku groza izcīnījām 16 atlēkušās bumbas, piespiedām pretiniekus kļūdīties 24 reizes, bet paši pieļāvām tikai 16 kļūdas.

Trešās ceturtdaļas vidū bija 46:41. Diemžēl tad palaidām garām sāncenšu izrāvienu un ceturtajā ceturtdaļā nolūzām. Vismaz 20 punkti palika neiegūti, jo pēc labas bumbas izspēles līdz brīvām pozīcijām metieni nebija precīzi.

Aizsardzībā daudzas treniņos gatavotas lietas vēl nenostrādāja. Pietrūkst fiziskā spēka. Pēc grūtajiem treniņiem puiši izskatījās pasmagi, lietuvieši šķita svaigāki un ātrāki. Grūti pateikt, kā viņi to panākuši un kāds būs efekts pēc četrām nedēļām Eiropas čempionātā.

Pretiniekiem bija arī neliels auguma pārsvars, īpaši ārējā līnijā. Tomēr grozu visumā noturējām. Nebija tā, ka mūs norullēja – līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam cīņa bija līdzīga. Tikai vairākās epizodēs nerealizējām ātros uzbrukumus un uzreiz ielaidām vieglus punktus pretuzbrukumos. No 20 sodiem iemetām tikai 10. Ir rezerves, kur progresēt.”

Latvijas komandā spēlēja un punktus guva: Ervīns Mežnieks 17 (4 pārķertas), Gustavs Treimanis 12, Rūdolfs Strādnieks 9, Rinalds Mālmanis 9, Klāvs Čavars 7 (7 atl.), Ričards Melderis 5, Rendijs Feikners 4, Dāvis Čīma, Dāvis Zonne, Rihards Lomažs, Artūrs Grīnbergs, Emīls Caune.

Nākamā pārbaude - Baltijas kausa izcīņā Tallinā no 6. līdz 8.jūlijam.