18.07.2012. 17:16
Latvijas U16 sieviešu basketbola valstsvienība trešdien, 18. jūlijā, Eiropas čempionāta B divīzijas spēlē Tallinā uzvarēja Luksemburgas izlasi ar rezultātu 65:55 (18:10, 15:11, 17:8, 15:26), nodrošinot vismaz trešo vietu F grupā. Ja Polijas kadetes pieveiks slovēnietes, Latvija ierindosies otrajā vietā un ceturtdaļfinālā spēlēs pret E grupas trešo spēcīgāko komandu. A divīzijā iekļūs trīs labākās vienības.

Luksemburgas kadetes Tallinā spēlē atzīstami. Uzvarēta Rumānija (84:76) un Baltkrievija (85:69), pabaidīta Bulgārija (58:60), iespēju robežās spēlēts pret Slovēniju un Poliju. Latvija atbilstoši noskaņojās spēlei, kontrolēja cīņas gaitu un izcīnīja ceturto uzvaru sešās sacensībās.

Pirmajā puslaikā Latvija rādīja komandas spēli, punktus gūstot visām vienpadsmit basketbolistēm, kuras devās laukumā. Cīņā zem groziem tika uzvarēts ar 31-15 un šo attiecību izdevās pārvērst labvēlīgā rezultātā 33:21.

Trešajā ceturtdaļā pretinieču aizsardzību turpināja uzlauzt divas Kitijas – Štolce un Laksa, pēc trīsdesmit nospēlētām minūtēm panākot divdesmit viena punkta pārsvaru 50:29. Vadība tika pārliecinoši noturēta. Minūti pirms pamatlaika beigām Latvijas atrāviens bija septiņpadsmit punkti 65:48 un tikai noslēdzošajās epizodēs Luksemburga guva septiņus punktus pēc kārtas.

Latvijai spēlēja un punktus guva: Kitija Laksa 14 (3ab, 2bm, 3ip), Kitija Štolce 12 (8ab, 4rp, 4ip), Marta Bergmane 7 (6ab), Paula Lūķe 7 (8ab, 3ip), Paula Strautmane 6 (8ab, 4rp), Digna Strautmane 6, Ieva Spīgule 4 (5ab), Beāte Markāne 3, Vineta Bīriņa 2, Anna Buša 2, Amanda Betlere 2; Kate Krēsliņa.

Neatkarīgi no Bulgārijas-Baltkrievijas un Polijas-Slovēnijas spēļu iznākumiem, kļuvušas zināmas četras F grupas komandas, kuras turpinās cīņu ceturtdaļfinālos. Tās ir Polija, Latvija, Slovēnija un Bulgārija.

6 Baltkrievija 0-4 202:283 4

No E grupas tālāk soļo Somija, Portugāle, Lietuva un Ukraina. Ceturtdaļfinālu pāri (E1-F4, E2-F3, F1-E4, F2-E3) kļūs zināmi pēc Portugāles-Dānijas un Lietuvas-Somijas spēlēm.

1 Somija 4-0 287:168 8
2 Ukraina 3-2 288:286 8
3 Portugāle 3-1 215:192 7
4 Lietuva 2-2 263:237 6
5 Izraēla 1-4 258:335 6
6 Dānija 0-4 198:291 4

Izmantotie resursi:FIBA Europe