30.06.2012. 16:55
Latvijas U16 meiteņu izlase Baltijas kausa izcīņas otrajā spēlē izcīnīja otro uzvaru, pagarinājumā pārspējot Ukrainas U16 izlasi - 84:76 (21:22, 41:55, 55:64, 73:73). Svētdien turnīra pēdējā spēlē latvietes sacentīsies ar Lietuvas kadetu komandu. Visas četras Baltijas kausa izcīņas dalībnieces gatavojas Eiropas U16 čempionāta B līgas turnīram, kas 12.jūlijā sāksies Tallinā.

Latvijas komandā spēlēja un punktus guva: Kate Krēsliņa 28, Beāte Markāne 11,  Ieva Spīgule 11, Paula Lūķe 9 (9 atl.), Marta Bergmane 6, Digna Strautmane 5 (7 atl.), Katrīna Vectirāne 5, Vineta Bīriņa 4, Kitija Štolce 3, Anna Buša 2, Amanda Betlere.

Latvijas U16 izlases galvenā trenere Mudīte Zandere:

"Sākām pēc sliktākajām tradicijām -pajēli aizsardzībā, nevarējām iešūpoties uzbrukumā. Ukrainietes ļoti precīzi meta. Pirmajā puslaikā - 13 precīzi trīspunktnieki... Vienubrīd atpalikām par 15-16 punktiem.

Pārtraukumā sapurinājāmies, ieslēdzām aktīvu aizsardzību, neļaujot pretiniecēm, brīvi saņemt bumbu. Turklāt vēl Ukrainas izlases līderes sāka pagurt un zaudēt precizitāti. Parādījām, ka ir gan meistarības potenciāls, gan raksturs.

Galotnē izrāvāmies vadībā ar 73:71. Pretinieces gan panāca pagarinājumu, taču iniciatīvu vairs neatdevām. Tādā veidā izrauta uzvara it kā jau stiprina pārliecību par saviem spēkiem, tomēr šāda taktika ir ļoti riskanta. Meitenēm aizvien liekam pie sirds, ka nopietni jāieslēdzas jau no pirmās minūtes.

Šodien nespēlēja Kitija Laksa, kura pirmajā mačā ar igaunietēm sasita muguru. Arī Paula Strautmane pēc treniņā saņemtā sitiena pa galvu vēl jāpasaudzē. Varbūt kāda no viņām varēs iziet laukumā pēdējā dienā pret Lietuvu. Tajā mačā mūs gaida nepiekāpīgas, agresīvas pretinieces - tieši tāda pārbaude, kāda vajadzīga nepilnas divas nedēļas pirms Eiropas čempionāta."

Puišiem U16 grupā Baltijas kausa izcīņas turnīrs notiks Tallinā no 6. līdz 8.jūlijam.

U18 meiteņu un puišu komandas par Baltijas kausu cīnīsies no 7. līdz 9.jūlijam Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā.