20.03.2014. 21:53
Maskavas "Dinamo" ceturtdien, 20. martā, savā laukumā uzvarēja Kurskas "Dinamo" ar rezultātu 97:65, nodrošinot 32 punktu pārsvaru pirms FIBA Eiropas kausa otrās finālspēles. Atbildes tikšanās notiks 27. martā Kurskā.

Kurskas “Dinamo” sezonu sāka ar 11 uzvarām pēc kārtas, pirms iekļūšanas finālā apspēlējot četrus Turcijas klubus. Pusfināla pirmajā cīņā izbraukumā Bo Overtona komanda apspēlēja Stambulas Universitāti ar sešpadsmit punktu pārsvaru – 86:70. Atbildes cīņā Turcijas klubs revanšējās, taču summā tika fiksēts Kurskai labvēlīgs rezultāts – 143:132.

Ceturtdienas spēlē pret Vladimira Štama trenēto Maskavas “Dinamo” viešņas saņēma īstu nokautu. Pirmajā ceturtdaļā viņas iekrāja trīs punktu pārsvaru (23:26) un arī pēc otrās ceturtdaļas stāvoklis nebija uzskatāms par kritisku (49:43), taču otrajā puslaikā apstājās Kurskas uzbrukums.

Maskavas “Dinamo” to pilnībā izmantoja. Laukuma saimnieces visās ceturtdaļās sameta vismaz 22 punktus, turklāt otrajā puslaikā sagrāva pretinieces ar graujošu rezultātu 48:22. Pirms atbildes spēles Kurskā viņas nodrošināja gandrīz neatspēlējamu 32 punktu pārsvaru – 97:65 (23:26, 26:17, 22:8, 26:14).

Maskavas “Dinamo”, WNBA kluba “Connecticut Sun” un ASV valstsvienības centra spēlētāja Tīna Čārlza uzvarētāju labā guva 26 punktus, klāt pievienojot 17 atlēkušās bumbas. WNBA un Olimpiskā čempione Linsija Veilena atzīmējās ar 21 punktu un septiņām rezultatīvām piespēlēm, bet Ana Daboviča 20 punktus papildināja ar septiņām piespēlēm.

Viešņu sastāvā leģionāru pienesums izrādījās pieticīgāks. Kendisa Duprī izcēlās ar 16 punktiem, septiņām izcīnītām bumbām zem groziem un četrām piespēlēm. Jeļena Milovanoviča sameta 13 punktus, savukārt Šeja Dorona un Simona Ogastus guva 11 punktus katra.

2003. gadā Eiropas kausu izcīnīja Saldū dzimusī spēka uzbrucēja Anda Jēkabsone un Francijas klubs “Aix en Provence”. Četrus gadus vēlāk trofeju nopelnīja Ainara Zvirgzdiņa trenētā un Anetes Jēkabsones-Žogotas pārstāvētā Maskavas komanda “Dinamo”, savukārt 2010. gada aprīlī kausu ieguva Latvijas valstsvienības galvenais treneris Džordžs Dikeulakoss un Grieķijas klubs “Athinaikos”. Pēdējos gados trofeja ceļo uz Krieviju – 2012. gadā kausu izcīnīja Guntas Baško-Melnbārdes pārstāvētais Kurskas “Dinamo”.

Gads Turnīrs Spēlētāja/-s Klubs
2003 FIBA Eiropas kauss Anda Jēkabsone Aix-en-Provence
2005 ULEB Kauss Roberts Štelmahers Lietuvos rytas
2007 FIBA Eiropas Kauss Anete Jēkabsone-Žogota/Ainars Zvirgzdiņš Maskavas „Dinamo”
2008 FIBA Eiropas kauss vīriešiem „Barons/LMT” „Barons/LMT”