21.11.2015. 23:47
Itālijas A Sērijas 13. kārtas ievadā ''Milan'' un Turīnas ''Juventus'' savstarpējā cīņā ar minimālu rezultātu pārāki izrādījās turīnieši, savukārt otrā mačā problemātiskos laikapstākļos, uzvarētāju neizdevās noskaidrot ''Roma'' un ''Bologna'' duelī.

Turīnas ''Juventus'' un ''Milan'' duelis bija zīmīgs Itāļu leģendārajam futbolistam un ''Juventus'' ilggadējam pamatsastāva vārtsargam Džanluidži Bufonam, kurš pirms 20 gadiem, 19. novembrī debitēja Itālijas spēcīgākajā līgā ''Parma'' sastāvā tieši pret ''AC Milan''. Toreiz spēle noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu un arī šodien Bufonam izdevās neielaist nevienus vārtus. Jāpiemin, ka šī bija Itāļu vārtsarga pirmā spēle trešajā desmitgadē.

Mača sākumā bumbu vairāk kontrolēja mājinieki ''Juventus'', taču ceturtajā minūtē milānietis Jurajs Kucka ar bīstamu sitienu centās pārbaudīt Bufonu, taču bumba no 16 metriem lidoja nedaudz garām vārtiem. Mača iniciatīvu lēnām pārņēma turīnieši par ko liecināja arī bumbas kontroles procents, respektīvi - 62% pret 38%. ''Juventus'' centās apdraudēt Milānas aizsardzību ar vairākiem bīstamiem tālsitieniem, taču tie visi lidoja garām vārtiem. Arī milānieši centās atbildēt, taču ''Juventus'' aizsardzība bija nesalaužama.

Sākoties otrajam puslaikam, ar vien vairāk ar bumbu darbojās Milānas komanda, cenšoties vairāk saspēlēties un veidot uzbrukumus. Jau pašā sākumā mača galvenais tiesnesis Polo Mazoleni nepiešķīra apšaubāmu pendeli uz ''Juventus'' vārtiem, kas varēja salauzt mača gaitu. Abas komandas vēlāk apmainījās ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, taču tie nebija sekmīgi. Spēle ritēja vienmērīgi līdz 65. minūtē Paulo Divala ar spēcīgu sitienu no aptuveni 16 metriem raidīja bumbu vārtos un atklāja rezultātu. Milānieši līdz mača beigām izmisīgi centās rezultātu izlīdzināt un principā bīstamāko uzbrukumu izveidoja tikai kompensācijas laika otrajā minūtē, kad jau uz priekšu devās teju visi Milānas komandas spēlētāji, taču arī šoreiz neko ievērības cienīgu nepaveica.

Otrajā šī vakara mačā īsts trilleris izvērtās Boloņā starp trešajā vietā esošo ''Roma'' un turnīra pastarīti ''Bologna''. Dramatiskos laikapstākļos, kad lietus nebeidza līt visu spēli, četru vārtu trillerī trīs vārti tika gūti ar 11 metru soda sitieniem, taču uzvarētāju beigu beigās tā arī neizdevās noskaidrot. Neskatoties uz problemātiskajiem laikapstākļiem, pirmajā puslaikā laukumā dominēja ''Bologna''. Mājiniekiem izdevās gūt vārtus jau desmitajā minūtē, taču tie netika ieskaitīti aizmugures stāvokļa dēļ, taču tas neapstādināja Boloņas futbolistus un ātri vien 14. minūtē Adams Masina tomēr atklāja rezultātu, atrodoties īstajā vietā milzīgā burzmā. Romiešu centieni atgūt vārtus bija neveiksmīgi, vienīgo bīstamību mājiniekiem radot tikai pēc standartsituācijām, kas arī nebija sekmīgas. Pirmais puslaiks Boloņai izvērtās ļoti veiksmīgs.

Pretēji piedzīvotajam pirmajā spēles nogrieznī, otrajā ''Roma'' aktivizējās nedaudz vairāk, taču Boloņas aizsardzība bija labi sagatavojusies, lai neitralizētu briesmas. Spēles 54. minūtē pēc Pjaniča centrējuma bumba pa roku trāpīja Boloņas aizsargam un tiesnesis momentā nozīmēja pendeli. Pats Pjaničs arī to realizēja un rezultātu izlīdzināja. Spēle turpinājās tādā pašā ritmā un pa pludojošo zālienu nekādas saspāles kā vieniem tā otriem nesanāca, un spēle pārsvarā sastāvēja no centrējumiem un tālām piespēlēm un priekšu. 71. minūtē romiešu veiksmes turpinājās, kad mājinieku soda laukumā tika nogāzts Edins Džeko un tiesneša roka atkal tika pavērsta 11 metru soda sitiena atzīmes virzienā. Džeko pats devās izpildīt pendeli un to arī realizēja, panākot jau pozitīvu rezultātu ''Roma'' labā. Boloņas futbolistiem vairs nebija kur atkāpties, taču ''Roma'' sāka nedaudz nervozēt, pieļaujot vairākas kļūdas. 87. minūtē veiksme uzspīdēja arī ''Bologna'', kad noteikumus pārkāpa uz maiņu nākušais Romas spēlētājs Vasilis Torosidis. Tiesnesis bez vilcināšanās piesprieda jau trešo pendeli mačā, kuru veiksmīgi realizēja bijušais ''Roma'' spēlētājs Matia Destro un panāca 2:2. Spēle noslēdzās neizšķirti, lai arī abām komandām pašā izskaņā vēl bija pa iespējai izraut uzvaru.