30.01.2014. 12:30
Ar izcīnītu 29. vietu 15 km klasiskajā distancē Eiropas čempioinātu biatlonā Čehijas pilsētā Novemesto sākusi Žanna Juškāne. Par sacensību uzvarētāju kļuva kanādiete Odrija Vailankorta, bet par Eiropas čempioni Nastasija Kaļina no Baltkrievijas.

Šīs sacensības ar 12. numuru uzsāka Latvijas labākā biatloniste Žanna Juškāne. Viņas sniegums pirmajā aplī nebija sekmīgs. Tajā slēpojums nebija no labākajiem (39. ātrākais laiks), kam klāt vēl nāca divas nopelnītas soda minūtes šaušanā, uz to brīdi dodot 44. vietu. Otrajā šaušanā Juškāne kļūdījās vēl vienu reizi, bet neprecīzi šāva arī konkurentes. Latviete distancē uzņēma augstāku temu, kas ļāva pakāpties uzreiz par 22 vietām.

Liktenīga izvērtās trešā šaušana, kurā Latvijas biatloniste kļūdījās trīs reizes, uz to brīdi atrodoties rezultātu tabulas lejasgalā. Nevar nepiezīmēt, ka kaut ar vienu kļūdu sešu vietā latviete varētu vēl pacīnīties par vietu labāko sešiniekā. Pēdējos divos apļos viņai izdevās noturēt uzņemto tempu, šaušanā pielikt klāt savam laikam vēl vienu soda minūti un noslēgt šis sacensības 30. vietā 58 dalībnieču konkurencē. Starp Eiropas sportistēm Juškānei 29. pozīcija.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Odrija Vailankorta no Kanādas, kura šaušanā pieļāva divas kļūdas. Tikmēr Eiropas čempiones titulu ieguva Nastasija Kaļina no Baltkrievijas, kura pieļāva četras kļūdas, sacensību uzvarētājai zaudējot nieka 2.1 sekundi. Ar divām kļūdām trešo vietu izcīnīja un sudrabu Eiropas čempionātā nopelnīja cita Baltkrievijas biatloniste Irina Krjuko, kura kanādietei zaudēja 9.7 sekundes.

Tikmēr Krievu biatlonistei Gaļinai Ņečkasovai piecas kļūdas šaušanā nebija šķērslis, lai tiktu pie trešās vietas Eiropas čempionāta ieskaitē, sacensību uzvarētājai zaudējot tikai 22.4 sekundes. Žanna Juškāne Kanādas biatlonistei zaudēja 5 minūtes un 10.3 sekundes.

V Sportiste Valsts Laiks (s.m.)
1. A.Vailankorta Kanāda 51:33.4 (2)
2. N.Kaļina Baltkrievija +2.1 (4)
3. I.Krjuko Baltkrievija +9.7 (2)
4. G.Ņečkasova Krievija +22.4 (5)
5. D.Virolainena Krievija +40.4 (4)
6. K.Vīgipū Igaunija +54.5 (3)
30. Ž.Juškāne Latvija +5:10.3 (7)

Pavisam startēja 58 biatlonistes

Izmantotie resursi:International Biathlon Union - IBUKarateakademija.lv Dzirnavu 43, Rīga, LV-1010
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties