22.11.2013. 21:40
Latvijas tenisists Andis Juška izcīnījis trešo uzvaru Čehijas "Future" vienspēļu sacensībās, ar 6:2, 6:2 uzveicot mājinieku Pāvelu Štaubertu un iekļūstot pusfinālā. Pie panākumuma un vietas pusfinālā Andis ticis arī dubultspēļu turnīrā.

Andis Juška (ATP 495.) šonedēļ devies uz Čehijas pilsētu Jablonecu pie Nisas, kur norisinās "Future" sacensības ar balvu fondu 15 000 ASV dolāri. Latvietis turnīrā izlikts ar piekto numuru. 1. kārtā 28 gadus vecajam Andim pretī stājās desmit gadus jaunākais Matejs Marusčaks no Slovākijas, kurš reitingā atrodas 1674. vietā. Cīņa lielas grūtības latvietim nesagādāja - 6:0, 6:4. Savukārt vakar 2. kārtā ar 6:2, 6:4 uzveikts 19 gadus vecais mājinieks Roberts Rumlers (ATP 1062.).

Šodien ceturtdaļfinālā Anda pretinieks bija 17 gadus vecais Pāvels Štauberts no Čehijas, kurš reitingā neatrodas, bet turnīrā startē, pateicoties organizatoru piešķirtajam "wild card". Štauberts tika sagrauts ar 6:2, 6:2, bet Juška spēles gaitā parādīja iespaidīgu spēli pie savas serves - 16 eisi un astoņos savos geimos zaudēti vien trīs(!) punkti, no kuriem divi ar dubultkļūdām. Līdz ar to sasniegts pusfināls un nodrošināti vismaz 10 ATP reitinga punkti.

Pusfinālā Jušku sagaida jau krietni zināmāks tenisists - 23 gadus vecais Uladzimirs Ignatiks (ATP 395.) no Baltkrievijas. Ignatiks līdz šim spēlējis "Challenger" tūrē, taču pēdējos mēnešus aizvadījis ļoti neveiksmīgi, tādēļ šonedēļ piedalās "Future" sacensībās. Vēl pirms gada baltkrievs ATP reitingā ieņēma 144. vietu.

Tikmēr dubultspēlēs Andis spēlē kopā ar čehu Robinu Štaneku (18 gadi, vienspēļu reitingā 895.). Vakar tika izcīnīta uzvara pret poļu duetu, bet šodien pretī stājās Vācijas un Čehijas jauktais pāris Baumans/Mihalička. Grūtā cīņā tika izcīnīta uzvara ar 6:1, 3:6, 12:10. Pusfinālā pretinieki būs ar otro numuru izliktie Karols Beks (Slovākija) un Mihals Konecnijs (Čehija).

Izmantotie resursi:ITF - International Tennis FederationBalance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties