15.11.2014. 15:28
Šodien Latvijas vīriešu handbola Virslīgas spēlē par negaidīti pārliecinošu panākumu parūpējās "Jūrmalas Sporta" handbolisti, kas savā laukumā ar 31:18 sakāva pērnās sezonas bronzas medaļniekus Ludzas "Latgols".

Iepriekšējā sezonā abas komandas Latvijas čempionātā tikās piecreiz, no kurām četros gadījumos uzvarēja "Latgols". Vienīgo uzvaru jūrmalnieki izcīnīja ceturtdaļfināla pirmajā spēlē, ko uzvarēja 30:28 (vēlāk gan sekoja divi zaudējumi). Lielākā daļa jeb četras no piecām spēlēm pērn bija ļoti līdzīgas un noslēdzās ar ne vairāk kā divu vārtu pārsvaru. Šogad abas komandas čempionātu iesākušas līdzīgi un līdz savstarpējai spēlei bija nopelnījušas pa sešiem punktiem, tādējādi turnīra tabulā atradās blakus ceturtajā un piektajā pozīcijā. Tas solīja interesantu spēkošanos, taču...

Jau pašā spēles sākumā pēc trim Kaspara Nagļa un vieniem Jāņa Šteinberga vārtiem "Jūrmalas Sports" izvirzījās vadībā ar 4:0 un puslaika pirmajā pusē praktiski dominēja laukumā, 17.minūtē panākot 9:2. Tālāk spēles gaita nedaudz izlīdzinājās, taču jūrmalnieki turpināja demonstrēt pārliecinošu sniegumu un puslaiku noslēdza ar 16:7.

Pēc pārtraukuma jūrmalnieku sniegums turpināja būt līmenī, kamēr ludzānieši joprojām tikai epizodiski spēja pārspēt mājinieku vārtsargu un pagalam bālu sniegumu demonstrēja arī Latvijas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Austris Tuminskis, kurš līdz šim katrā no spēlēm bija izcēlies ar vismaz desmit vārtu guvumiem. Pēc Edvīna Latkovska vārtu guvuma mājinieki panāca desmit vārtu pārsvaru, bet vēlāk to palielināja pat līdz +15. Uz brīdi "Latgols" spēja dažus vārtus atspēlēt, taču "Jūrmalas Sporta" pārliecinošo uzvaru tas neietekmēja – 31:18.

Pēc šī panākuma jūrmalnieki ar astoņiem punktiem pakāpušies uz otro vietu (4-3), labākas vārtu attiecības dēļ apsteidzot "Ogre/Miandum" (4-2) un "Celtnieks/LSPA" (4-2), kurām, starp citu, zaudēts savstarpējās spēlēs. Turnīra līderi ir Latvijas čempioni "Tenax" (7-0).

Jūrmalas Sports – Latgols 31:18 (16:7)Jūrmalas Sports: Latkovskis 10, Naglis 4, Grīnbergs 4/1, Lībergs 3, Ivanovs 2, Šteinbergs 2, Černousovs 2, Ence 1, Narme 1, Gulbis 1, Vilciņš.Latgols: Gorbunovs 4, Tuminskis 3/1, Jansons-Buļs 3, V. Borisenko 2, Strazds 2, Matvejenko 1, Skopincevs 1, Čistjakovs 1, Zinovjevs 1.