29.10.2016. 16:38
Jūrmalas «Spartaks» komanda sestdien triumfēja «SynotTip» Latvijas futbola virslīgā, pirmo reizi vēsturē kļūstot par valsts čempioni.

«Spartaks» sestdien izbraukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja RFS vienību. Tiesa, tituls netiktu nodrošināts tik ātri, ja vien «Ventspils» sestdien nebūtu ar 1:2 (0:2) viesos piekāpusies šosezon atzīstami spēlējošajai «Metta»/«Latvijas Universitātei».

Pateicoties ventspilnieku neveiksmei, uz otro vietu virslīgas kopvērtējumā šobrīd pacēlusies «Jelgava», kas viesos ar 1:0 (0:0) pieveica «Daugavpili», kam pēc šīs sezonas augstākā līga būs jāatstāj. Savukārt vēl vienā duelī kārtējo vilšanos piedzīvoja pagājušās sezonas čempione «Liepāja», jo tā savu skatītāju priekšā nospēlēja 2:2 (0:1) ar «Riga» komandu.

Saistītie raksti

Mačā pret RFS vienību «Spartaks» komandai piederēja izteikts pārsvars, katrā no puslaikiem vienībai gūstot pa vārtiem.

Šī mača rezultātu jau sestajā minūtē atklāja Andrejs Kiriļins, bet 82.minūtē otros vārtus jūrmalnieku labā guva Jevgēņijs Kozlovs.

«Spartaks» iepriekšējā kārtā ar 2:0 uzvarēja «Metta»/LU komandu, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju un tiekot pie pirmās uzvaras pēdējos sešos mačos, kas ļāva atgūt pirmo vietu turnīra tabulā, jo «Ventspils» mājās ar 1:2 zaudēja «Jelgavai».

Tikmēr RFS komanda viesos ar 1:0 uzvarēja «Liepāju» un nav zaudējusi jau piecos mačos pēc kārtas, izcīnot divus panākumus un divus mačus aizvadot neizšķirti.

«Spartaks» un RFS šosezon savā starpā aizvadīja četras spēles un visās uzvarēja jūrmalnieki.

Savukārt «Ventspils» komanda Rīgā aizvadīja neveiksmīgu maču pret «Metta»/LU, ciešot neveiksmi ar 1:2.

Pirmajā puslaikā «Metta»/LU, kas šosezon spējusi vairākkārt uzvarēt vadošās komandas, izvirzījās vadībā ar 2:0, kad pa vārtiem guva Roberts Uldriķis un Edgars Vardanjans.

Savukārt otrajā puslaikā «Ventspils» futbolistiem piederēja nospiedošs pārsvars, taču atspēlēties neizdevās. Mača 60.minūtē virslīgas labākais snaiperis Ģirts Karlsons pēc standartsituācijas izspēles un sitiena ar galvu samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Dažas minūtes vēlāk viesiem no Ventspils bija iespējas izpildīt arī 11 metru soda sitienu, ko gan Eduards Tīdenbergs pamanījās nerealizēt.

Saprotot, ka atspēlēties neizdosies, pašās spēles beigās «Ventspils» futbolisti vairs neizdarīja tik lielu spiedienu.

«Ventspils» iepriekšējā nedēļā pret «Jelgavu» (1:2) cieta pirmo neveiksmi astoņos mačos, kuros tika izcīnītas piecas uzvaras un divi neizšķirti. Iepriekšējās sezonas bronzas medaļnieki pirms 26.kārtas spēlēm bija turnīra vadībā, tomēr tagad noslīdējuši uz trešo vietu.

«Metta»/LU pēdējos 11 mačos ir izcīnījusi trīs uzvaras, tostarp oktobra vidū ar 3:1 pārspējot arī «Liepāju».

Šosezon «Metta»/LU un «Ventspils» četros savstarpējos mačos divas uzvaras guva ventspilnieki, kamēr viens panākums «Metta»/LU rēķinā, bet vienreiz duelis noslēdzās neizšķirti.

Savukārt «Jelgava» sestdien spēra platu soli pretī sudraba medaļām, viesos ar 1:0 pieveicot «Daugavpili».

Pirmajā puslaikā neviena no komandām izcelties nespēja, bet 55.minūtē uzvaru jelgavniekiem nodrošināja Andrejs Kovaļovs.

«Jelgava» pēc iepriekšējā kārtā kompensācijas laikā izrautās uzvaras pār «Ventspili» vēl saglabāja teorētiskās izredzes uz čempionu titulu. Zemgales klubs pēdējos sešos mačos ir izcīnījis piecus panākumus, kamēr «Daugavpils» pēdējās četrās spēlēs ir zaudējusi.

«Jelgavas» un «Daugavpils» komandu savstarpējās spēlēs šosezon trīs uzvaras guva jelgavnieki, bet vēl viena spēle noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Visbeidzot kārtējo vilšanos sestdien piedzīvoja eksčempione «Liepāja», kas savu skatītāju priekšā izglābās no zaudējuma un nospēlēja 2:2 ar «Riga» futbolistiem.

Spēles rezultātu 38.minūtē atklāja «Riga» futbolists Jevgēņijs Šerenkovs, bet 61.minūtē Oskars Kļava panāca izlīdzinājumu. Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām rīdziniekus no jauna vadībā izvirzīja uz maiņu nākušais Roberts Savaļnieks, tomēr kompensācijas laika trešajā minūtē punktu mājiniekiem izglāba Dēvids Dobrecovs, kurš arī nesen bija tikai devies laukumā.

Līdz ar to «Liepāja» ir pārtraukusi trīs zaudējumu sēriju, tiekot pie pirmā panākuma sešu maču laikā.

Šo abu komandu šīs sezonas savstarpējos mačos divas uzvaras bija liepājniekiem, bet divreiz cīņas noslēdzās neizšķirti.

Tādējādi pirms virslīgas noslēdzošās kārtas «Spartaks» ar 55 punktiem 27 mačos nodrošinājusi pirmo vietu, kamēr par četriem punktiem tagad atpaliek «Jelgava». Savukārt 50 punktus ieguvusi uz trešo vietu atkritusī «Ventspils».

Tikmēr «Liepāja» ar 39 punktiem ir ceturtajā vietā un nolikusi čempiona pilnvaras. Piektā ar 34 punktiem ir RFS, kamēr no tās par punktu atpaliek «Riga». Septīto vietu ar 27 punktiem ieņem «Metta»/LU. Savukārt turnīra tabulu ar 11 punktiem noslēdz «Daugavpils».

Jau šobrīd zināms, ka «Daugavpils» komanda atstās virslīgu, bet viņas vietā nākamajā sezonā spēlēs «Komanda.lv» pirmās līgas uzvarētāja «Babīte». Tikmēr «Metta»/LU ceturto gadu pēc kārtas būs spiesta cīnīties pārspēlēs ar pirmās līgas otru labāko komandu.

Pēdējā kārtā, kas notiks 5.novembrī, «Spartaks» tiksies ar «Riga», «Ventspils» mērosies spēkiem ar RFS, bet «Jelgavai» jātiekas ar «Metta»/LU komandu, kamēr vēl vienā mačā tiksies Liepājas un Daugavpils vienības.

Šī virslīgai ir 25.sezona pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, turklāt ģenerālsponsora «SynotTip» piesaistīšana ļāvusi panākt, ka tajā komandām nav jāmaksā dalības maksa.

Pagājušās sezonas pirmās līgas trešā spēcīgākā vienība RFS vien neilgi pirms sezonas sākuma ieguva iespēju sacensties virslīgā, jo nenokārtoto parādsaistību dēļ licenci nesaņēma Latvijas titulētākais futbola klubs «Skonto». Pirms gada «Skonto» bija līdzīgā situācijā, taču toreiz tam tika piešķirta licence, jo klubs bija izstrādājis plānu parādsaistību nokārtošanai. Tiesa, gada laikā šis plāns tā arī netika izpildīts.

«Skonto» valsts čempionātā nepārspēta palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā. Pēdējos gados, kaut «Skonto» komanda teju visu laiku bijusi parādā saviem spēlētājiem, tā četrus gadus pēc kārtas spēja finišēt virslīgas otrajā vietā.

Pērn par valsts čempioni kļuva «Liepāja», otro vietu ieguva «Skonto», bet trešā palika «Ventspils». «Liepāja» kluba pastāvēšanas vēsturē virslīgas futbola čempionātā triumfēja pirmo reizi, nodrošinot sev iespēju šogad piedalīties UEFA Čempionu līgas atlases turnīrā.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301