10.06.2016. 23:05
Pie svarīgas uzvaras «SynotTip» Latvijas futbola virslīgas mačā piektdien tika Jūrmalas «Spartaks» vienība, kas savā laukumā ar 5:1 (0:1) pārspēja «Ventspili», pārņemot čempionāta kopvērtējuma līderu godu.

Ventspilnieki tādējādi piedzīvojuši pirmo zaudējumu šosezon, turklāt spēles otrajā puslaikā «Ventspils» pamanījās tikt pie divām sarkanajām kartītēm.

Šajā mačā vārtus guva tikai «Spartaks» futbolisti, jo vispirms Ingus Šlampe 19.minūtē pamanījās bumbu neveiksmīgi raidīt savos vārtos. Tiesa, otrajā puslaikā starp abām komandām ritēja asa cīņa, kas vainagojās ar otro dzelteno kartīti virslīgas rezultatīvākajam futbolistam Ģirtam Karlsonam, kurš līdz ar to «Ventspili» atstāja mazākumā.

Saistītie raksti

Izlīdzinājumu «Spartaks» panāca 70.minūtē, kad to paveica Jevgēņijs Kozlovs, bet piecas minūtes vēlāk mājiniekus jau vadībā izvirzīja Jevgeņijs Kazačoks. Spēles 82.minūtē par pēdējās cerības pārkāpumu sarkano kartīti nopelnīja arī ventspilnieku vārtsargs Maksims Uvarenko. Līdz ar to viņa vietā vārtos stājās pieredzējušais Andrejs Pavlovs, taču viņš nespēja atvairīt Kazačoka «pendeli».

Pēc šī vārtu zaudējuma «Ventspils» futbolisti bija manāmi salūzuši, un viņi ielaida vēl divus vārtus un tos abus iesita Vladislavs Kozlovs.

Abas komandas šosezon virslīgā reizi jau tikās, kad ventspilnieki aprīlī savā laukumā guva uzvaru ar 2:1.

«Ventspils» pirms šī mača bija vienīgā komanda virslīgā, kas šosezon vēl ne reizi nebija cietusi zaudējumu, izcīnot sešas uzvaras un trīs reizes spēlējot neizšķirti.

«Spartaks» nu izcīnījis septiņas uzvaras, vienu reizi spēlējis neizšķirti, taču piedzīvojis divus zaudējumus. Jūrmalas komanda desmit mačos ielaidusi tikai piecus vārtus, kas ir labākais rādītājs līgā.

Desmitā kārta turpināsies sestdien, kad «Riga» uzņems «Metta»/LU un «Liepāja» mājās spēlēs pret «Jelgavu». Savukārt svētdien RFS vienība savā laukumā tiksies ar «Daugavpili».

Virslīgas kopvērtējumā ar 22 punktiem desmit spēlēs līderi ir Jūrmalas «Spartaks», bet par vienu punktu tagad atpaliek «Ventspils», kamēr 16 punkti deviņās spēlēs ir «Liepājai». Ceturtā ar 13 punktiem ir «Metta»/LU, 11 punktus sakrājusi RFS vienība, kas par punktu apsteidz jau pēdējo trīs gadu Latvijas kausa ieguvēju «Jelgavu». Astoņi punkti ir «Riga» komandas kontā, bet turnīra tabulu ar trim punktiem noslēdz «Daugavpils».

Šī virslīgai ir 25.sezona pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, turklāt ģenerālsponsora «SynotTip» piesaistīšana ļāvusi panākt, ka tajā komandām nav jāmaksā dalības maksa.

Pagājušās sezonas pirmās līgas trešā spēcīgākā vienība RFS vien neilgi pirms sezonas sākuma ieguva iespēju sacensties virslīgā, jo nenokārtoto parādsaistību dēļ licenci nesaņēma Latvijas titulētākais futbola klubs «Skonto». Pirms gada «Skonto» bija līdzīgā situācijā, taču toreiz tam tika piešķirta licence, jo klubs bija izstrādājis plānu parādsaistību nokārtošanai. Tiesa, gada laikā šis plāns tā arī netika izpildīts.

«Skonto» valsts čempionātā nepārspēta palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā. Pēdējos gados, kaut «Skonto» komanda teju visu laiku bijusi parādā saviem spēlētājiem, tā četrus gadus pēc kārtas spēja finišēt virslīgas otrajā vietā.

Pērn par valsts čempioni kļuva «Liepāja», otro vietu ieguva «Skonto», bet trešā palika «Ventspils».

Pērn «Liepāja» kluba pastāvēšanas vēsturē virslīgas futbola čempionātā triumfēja pirmo reizi, nodrošinot sev iespēju šogad piedalīties UEFA Čempionu līgas atlases turnīrā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga