16.05.2015. 19:49
Šovakar par Latvijas vīriešu handbola čempionāta bronzas medaļas izcīnīja "Jūrmalas Sports" handbolisti, kas ar 26:19 pieveica "Ogre/Miandum" un sērijā līdz trim uzvarām triumfēja ar 3-1.

Sērijas pirmajās divās spēlēs pie panākuma tika jūrmalnieki (26:20, 35:27), izvirzoties vadībā sērijā līdz trim uzvarām ar 2-0, taču sērijas trešajā mačā ogrēnieši pierādīja, ka nav gatavi padoties, uzvarēja ar 26:20 un samazināja rezultātu sērijā līdz minimumam, kā arī pārtrauca triju zaudējums sēriju savstarpējos mačos (pirmā neveiksme tika piedzīvota vēl regulārajā čempionātā).

Sērijas ceturto spēli Spuņciemā pārliecinoši iesāka "Jūrmalas Sports", pēc Ivanova, Līberga un Latkovska rezultatīvajiem uzbrukumiem 11.minūtē panākot 5:1, taču pamazām iespēlējās arī ogrēnieši un izsāka pakaļdzīšanos. "Ogre/Miandum", izmantojot mājinieku noraidījumus spēles turpinājumā ne tikai spēja pretiniekus panākt, bet pēc Jāņa Avotiņa metiena arī pirmoreiz izvirzīties vadībā – 8:7. Pirmās 30 minūtes gan noslēdzās līdzsvarā, solot intriģējošu otro puslaiku – 10:10.

Pēc līdzīgām pirmajām minūtēm otrā puslaika ievadā "Jūrmalas Sports" sāka atrauties un pāris minūšu laikā no 12:12 panāca 15:12. Ogrēniešu pieprasītais minūtes pārtraukums nepalīdzēja apturēt mājinieku ofensīvu, tādējādi jūrmalnieku pārsvars turpināja pieaugt, desmit minūtes līdz pamatlaika beigām panākot jau +7 (22:15). Vēlāk "Jūrmalas Sports" pārsvars sasniedza arī astoņus vārtus, bet maču mājinieki noslēdza ar 26:19.

Tādējādi sērijā līdz trijām uzvarām jūrmalnieki uzvarēja ar 3-1 un pirmoreiz kopš 2010.gada izcīnīja Latvijas čempionāta bronzas medaļas. Jāatgādina, ka pirms nedēļas otro gadu pēc kārtas par čempioniem kļuva Dobeles "Tenax", bet sudrabu izcīnīja "Celtnieks/LSPA".

Jau pēc nedēļas Dobelē norisināsies LHF kausa izcīņa, kurā piedalīsies visas minētās komandas – "Tenax", "Celtnieks/LSPA", "Jūrmalas Sports" un "Ogre/Miandum".

Jūrmalas Sports – Ogre/Miandum 26:19 (10:10)Jūrmalas Sports: Ivanovs 13/4, Lībergs 3, Ence 3, Latkovskis 2, Gulbis 2, Naglis 1, Černousovs 1, Narme 1.Ogre/Miandum: Avotiņš 4, Bauze 4, Artis Laganovskis 4, Arvis Laganovskis 2/1, Ģērmanis 2/1, Mancurovs 2, Lepers 1.Sērijā: Jūrmalas Sports 3 – 1 Ogre/Miandum

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv