16.01.2014. 16:12
Pirmdien un otrdien sāksies 2014.gada Ziemas kausa izcīņa futbolā, taču "Jūrmala" un "Metta"/LU attiecīgi pret "Jelgavu" un "Ventspili" ne tuvu nespēlēs iespējami labākajā sastāvā.

Jau vēstījām, ka "Jūrmala" no 27.janvāra līdz sestajam februārim piedalīsies starptautiskā turnīrā "Copa del Sol", taču jūrmalnieki uz Spāniju dosies jau pirmdien. No 22.janvāra līdz 27.janvārim "Jūrmala" aizvadīs trīs spēles vēl vienā turnīrā "Football Impact Cup", kur Marbeljā tiksies ar Ungārijas "Videoton" (22.01.), Ukrainas "Dnipro" (25.01) un Bulgārijas "Lokomotiv" (27.01).

"Jā, pret "Jelgavu" spēlēsim ar dublieru komandu. Domāju, ka tai varētu pievienoties arī vairāki pirmās komandas pašmāju futbolisti, jo Spānijā uzsvaru liksim uz leģionāriem. Pēc nometnes Spānijā, visticamāk, pēdējo Ziemas kausa grupu turnīra spēli [desmitajā februārī pret "Gulbeni" – A.S.] varētu jau aizvadīt ar labāko sastāvu," sarunā ar Sportacentrs.com sacīja "Jūrmalas" izpilddirektors Andrejs Karacejevs.

"Copa del Sol" piedalīsies desmit komandas, kas ir sadalītas divās grupās. "Jūrmala" pirmo spēli 28.janvārī aizvadīs pret Dānijas 1.līgas čempioni "Vestjaelland", kas šobrīd Superlīgā ieņem desmito vietu 12 vienību konkurencē. Vēl "Jūrmalas" grupā spēlēs Norvēģijas čempione "Stromsgodset", bronzas medaļniece "Haugeland" un desmitais spēcīgākais Angolas klubs Luandas "Benfica". Otrā grupā spēlēs Norvēģijas "Rosenborg" un "Molde", Rumānijas "Astra", Zviedrijas AIK un Moldovas "Constulent". Turnīrs tiks translēts 24 pasaules valstīs.

Pirmajā Ziemas kausa mačā ar labāko sastāvu nespēlēs arī "Metta"/LU. Kā portālam Sportacentrs.com sacīja komandas galvenais treneris Andris Riherts, labākie spēki tiks izmantoti svētdien, kad pussešos OSC hallē paredzēta pārbaudes spēle pret "Skonto". Otrdien pret "Ventspili" lielākoties spēlēs dublieri, kuriem varētu pievienoties daži pirmās komandas futbolisti.

"Mettā"/LU joprojām uz pārbaudes laiku atrodas brāļi Ingars un Elvis Stugļi, kā arī uz U21 izlasi izsauktais vārtsargs Oskars Darģis, bet tuvākās nedēļas laikā komandai varētu pievienoties vēl vairāki spēlētāji. Savukārt bez brāļiem Māra un Mārča Savinova no pagājušā gada sastāva acīmredzot nebūs Jura Skābarža, kurš paralēli strādājot un saspringtā spēļu grafika dēļ domājot beigt karjeru.

"Jāskatās, kā beigsies epopejas par vietējo spēlētāju pārejām. Ja būs desmit komandas, tad būs grūti atrast kvalitatīvus futbolistus, kuri varētu pastiprināt komandu – it sevišķi vasaras periodā. Joprojām ceram uz saviem spēlētājiem. Mums ir uzdevums viņus attīstīt un celt viņu līmeni. Komanda Virslīgā būs jau trešo sezonu, un domāju, ka pieredze būs krietni lielāka. Tiem spēlētājiem, kas Virslīgā būs jau trešo gadu, ir jākļūst par līderiem un jācenšas vilkt komandu aiz sevis jau pavisam citā līmenī," sacīja Riherts.

Atgādinām, ka arī pagājušajā gadā vairākas komandas izlēma atsevišķas spēles aizvadīt tikai ar dublieru sastāvu. "Jūrmala" turnīra laikā devās uz treniņnometni Turcijā un cīņā par piekto vietu saņēma tehnisko zaudējumu pret "Jelgavu". Savukārt finālspēlē Daugavpils "Daugava" cīkstējās ar "Ventspils" dublieriem, jo pirmā komanda, līdzīgi kā jūrmalnieki, bija devušies uz nometni ārzemēs.

Ziemas kausa izcīņas spēles plkst. 11:30 un 13:30 pirmdienās un otrdienās norisināsies "Skonto" hallē. Visu maču tiešās translācijas varēsiet vērot portāla Sportacentrs.com tiešraidēs.

Datums Spēle Laiks
20.janvāris Daugava (R) - Gulbene 11:30
20.janvāris Jelgava - Jūrmala 13:30
21.janvāris Ventspils - Metta/LU 11:30
21.janvāris Spartaks - Daugavpils 13:30Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties