29.11.2017. 21:01

Mača pirmos četrus punktus guva jūrmalnieku garais gals Mārcis Saulītis un Ervīns Jonāns. Igauņi atbildēja ar trim punktiem, bet Denisa Krestiņa divi trīspunktu gājieni ļāva viesiem jau pietuvoties desmit punktu pārsvaram – 12:3. Deviņu punktu pārsvars tika saglabāts faktisku visu pirmo ceturtdaļu, bet tās pēdējā minūtē ar soda metieniem pirmo reizi izdevās pārsniegt desmit punktu plusus (22:11). Pēdējais vārds šajā periodā tomēr piederēja igauņiem, kas iemeta no tālās distances.

Lai gan otrās ceturtdaļas pirmo punktus guva “Parnu” basketbolisti, ceturtajā minūtē tieši viņiem bija jādodas uz minūtes apspriedi pēc tam, kad Haralds Kārlis savai komandai bija panācis jau 11 punktu pārsvaru 29:18. Uz brīdi tas tiešām deva labumu, taču izlīdzināt spēles gaitu tomēr neļāva. Jonāta un Jeromanova trīnīši “Jūrmalu” izvirzīja vadībā 45:29, un ar šādu pārsvaru Mārtiņa Gulbja padotie noslēdza arī puslaiku (46:30).

Otro puslaiku jūrmalnieki sāka ar to pašu, ar ko noslēdza pirmo – turpināja attālināties. Taču jau otrajā minūtē pēc Uģa Pinetes tālmetiena, kas ļāva panākt jau 19 punktu plusus (51:32), izrāviens apstājās. Ar punktu gūšanu ne pārāk labi klājās abām komandām, tomēr nedaudz veiksmīgāki bija igauņi, tā saglabājot cerības uz uzvaru. Pēc 30 spēles minūtēm “Jūrmala” bija vadībā 61:49.

Arī mača pēdējā daļā viesu uzbrukums kliboja un netrūka kļūdu, taču labā ziņa bija, ka arī “Parnu” uzbrukums neuguņoja. Piecu minūšu laikā komandas kopā bija guvušas vien deviņus punktus, bet “Jūrmalas” pārsvars joprojām bija mērāms ar divciparu skaitli 65:54. Tomēr pēc Rannara Rāpa četriem punktiem, no kuriem divi tika gūti pēc jūrmālnieku 20. (!) kļūdas, skatus uz tablo vairs nebija tik cerīgs. Gulbja padoti šajā ceturtdaļā bija guvuši vien četrus punktus un plusi sadiluši līdz 65:58.

Viesi pieprasīja minūtes pārtraukuma, pēc kura īstajā brīdī nāca Jonāta tālmetiens, kas faktiski arī izšķīra šī mača likteni. Sākoties pēdējai minūtei, komandas šķīra jau 12 punkti, kas jau nozīmēja, ka jūrmalnieki tiks pie panākuma arī šajā mačā, izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas. Mājiniekiem pēdējā brīdī gan izdevās pietuvoties tomēr uzvaru “Jūrmala” tiešām neatdeva – 72:64.

Port of Parnu – Jūrmala 64:72 (14:22, 16:24, 19:15, 15:11)Parnu: Rāps 20, Kirvess 11 (8ab), Eihfuss 10, Suts 10, Sāremils 8, Kasks 5. Posts, Nīts, KononcuksJūrmala: Jonāts 19 (6ab), Kārlis 11, Jeromanovs 8, Žvīgurs 8, Krestiņins 8 (6ab), Pinete 6 (6ab), Pļavnieks 5, Strēlnieks 3 (6ab), Dilevka