11.02.2014. 22:38
Virslīgas klubs "Jūrmala" izslēgts no Virslīgas Ziemas kausa, vēsta Virslīgas oficiālā mājas lapa futbolavirsliga.lv.

"Jūrmala" starpsezonu periodā papildināja sastāvu ar daudziem leģionāriem, kā arī pavēstīja par ambicioziem mērķiem nākamajā sezonā - iekļūšanu Eirokausos. Diemžēl, Virslīgas sezonai vēl nesākoties, šis klubs pamatīgi pabojājis savu un arī visa Latvijas futbola reputāciju, vakar aizvadot ļoti dīvainu spēli Ziemas kausā.

Vakardienas spēlē pret "Gulbeni" pēc uzvarēta puslaika (1:0) "Jūrmala" acīmredzami "apstājās", dodot pretiniekiem lieliskas vārtu gūšanas iespējas. Galu galā kūrortpilsētas pārstāvji patiešām piekāpās gulbeniešiem šai spēlē ar 1:3. Jāsaka, ka tieši "Jūrmalas" daudzie leģionāri pamatā bija tie, kuri, šķiet, spēlēja ko citu, nevis futbolu. Jāpiebilst, ka kādā brīdī nervi neizturēja "Jūrmalas" galvenajam trenerim Mihailam Koņevam, kurš, redzot notiekošo, pameta komandtiltiņu.

Pēdējās divās dienās visa Latvijas futbola sabiedrība pauda sašutumu par šo "Jūrmalas" rīcību - gan daži "Gulbenes" spēlētāji, gan spēles brīdī skatītāji, gan daudzi citi. Neformālās sarunās ar Sportacentrs.com pārliecību par "Jūrmalas" cita veida spēlēm pauda vairāki "Gulbenes" futbolisti, kuri oficiālus paziņojumus izteikt nevēlējās, jo "vēl grib spēlēt futbolu"... Sarūgtinājumu par notiekošo paudis arī viens no "Jūrmalas" pašmāju futbolistiem Anatolijs Maksimenko.

Šodien sekojusi rīcība arī no turnīra rīkotājiem - biedrības "Latvijas Futbola Virslīga". Šī organizācija izslēgusi "Jūrmalu" un skaidrojusi diskvalifikāciju sekojoši: Lēmums pieņemts pēc komandas pieļautajiem pārkāpumiem pirms pirmdienas spēles pret FB ''Gulbene'', kad pēc atkārtotiem organizatoru aicinājumiem netika iesniegta korekti aizpildīta spēlētāju papildpieteikumu veidlapa reglamenta punktu noteiktajā termiņā, turklāt par identisku pārkāpumu klubam jau esot brīdinātam arī pirms 20.janvāra Ziemas kausa spēles pret FK ''Jelgava''. "Jūrmala" izslēgta, kā arī piešķirts 142 eiro naudas sods.

Biedrības ''Latvijas Futbola Virslīga'' jaunais izpilddirektors Emīls Latkovskis sacījis: "Viens no priekšnosacījumiem Latvijas futbola attīstībai ir mūsu darba vides un kultūras sakārtošana. Tikai ar profesionālu attieksmi pret sevi un citiem mēs varam domāt par attīstību. Ja mums jau pirmssezonā ir precedenti, kad kādam ir problēmas ar kopējo noteikumu ievērošanu, tad šādu rīcību ir jāsoda. Šis lēmums ir daļēji simbolisks. Lai tas kalpo kā apliecinājums FC "Jūrmala" un citiem klubiem, ka ''Latvijas Futbola Virslīgas'' vadība vienmēr būs par profesionālu darba vidi, kurā iesaistītie pilda dotos solījumus, ciena viens otru un attiecas profesionāli pret futbolu.

Domāju, ka ''Jūrmalai'' šī diskvalifikācija nāks par labu, lai pārdomātu savu gatavošanos sezonai. Komanda janvārī nāca klajā ar paziņojumiem par spēcīgu ārvalstu spēlētāju piesaistīšanu un lieliem mērķiem Virslīgas 2014. gada čempionātam, taču parādītais sniegums laukumā līdz šim sistemātiski izpalicis. Novēlu komandai sakārtot iekšējos procesus un strādāt profesionāli, lai varētu veiksmīgi iziet licencēšanās procesu startam Virslīgā, kas noteikti nebūs izdarāms ar vieglprātīgu attieksmi."

Atgādinām, ka "Jūrmala" spēlēja A grupā, kurā vispirms ar dublieriem cieta sagrāvi pret "Jelgavu" (0:7), pēc tam pret Rīgas "Daugavu" (0:4), vēlāk pati sagrāva Daugavpils "Daugavu" (7:0), kas spēlēja ar tālām rezervēm, bet vakar bēdīgi slavenā spēlē ar 1:3 zaudēja "Gulbenei".

Izmantotie resursi:Latvijas futbola virslīga - Futbola virslīgaTrāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties