01.11.2017. 09:04

Lai gan "Valmieras/Ordo" galvenais treneris Kristaps Valters jau pirms sezonas uzsvēra, ka sākumā daudz uzvaru komandai nebūs, tomēr priekš komandas, kas vēl nesen nēsāja Latvijas čempionu titulu, sezonas sākums bijis diezgan bēdīgs. Latvijas čempionātā sezona sākta ar sešiem zaudējumiem un tikai vienu uzvaru, kas valmieriešiem liek ierindoties turnīra tabulas pēdējā vietā. Atsevišķos brīžos komanda spējusi demonstrēt skatāmu un efektīgu basketbolu, tomēr ļoti pietrūkusi stabilitāte, lai to pārvērstu uzvarētās spēlēs. Vairākkārt valmierieši zaudējumus piedzīvojuši tiešu spēļu izskaņās izsējot pārsvaru gan Liepājā, gan piedzīvojot divas sakāves pret "Latvijas Universitāti".

"Valmieras/Ordo" sastāvā galvenie stūrakmeņi ir trīs vietējās basketbola skolas audzēkņi Jānis Kaufmanis, Viktors Iļjins un Edmunds Elksnis. Individuāli ar 16,8 punktiem spēlē Kaufmanis ir visas līgas otrais rezultatīvākais spēlētājs. Savukārt Viktors Iļjins šo pašu vietu ieņem atlēkušo bumbu vācēju sarakstā ar 9,3 bumbām vidēji mačā, tāpat centram 15,8 gūti punkti, kas ir ceturtais labākais rādītājs līgā. Pēc divu nedēļu izlaišanas potītes traumas dēļ laukumā ir atgriezies Elksnis un valmieriešiem ar labākajiem spēkiem jābūt gataviem šīsdienas mačam.

"Jūrmalai" šī sezona ir milzīgs izaicinājums organizatoriskā ziņā. Iepriekšējā "Jūrmalas/Fēnikss" vadība atstājusi Latvijas basketbola skatuvi. Pēdējā brīdī, lai nezaudētu basketbola komandu pilsētā, tika izveidota jaunā "Jūrmalas" komanda, kuru vada vēl joprojām groza bumbu spēlējošais Edgars Jeromanovs. Neskatoties uz sastāva vākšanu pēdējā brīdī, komanda nokomplektēta gana spēcīga un rādījusi solīdu sniegumu, kas ļauj pozitīvi būvēt ambīcijas kam lielākam sezonas noslēgumā. Tomēr par pamatīgu darvas kausu Jūrmalas basketbola medus burkā kļuvis jautājums ap jaunuzcelto sporta halli. Jau pērn sezonas lielāko daļu nekvalitatīvi veiktu būvdarbu dēļ basketbolisti nevarēja spēlēt Jūrmalas Valsts 'ģimnāzijas zālē. Vakardien atkārtoti tika slēgta sporta halle. Tādēļ "Jūrmala" ir jaunas mājvietas meklējumos. Visticamāk komandai būs jāatgriežas Lapmažciema zālē, bet ar konkrētu paziņojumu klubs solījis klajā nākt šodien.

Lai kādas grūtības būtu organizatoriski, Mārtiņa Gulbja vadītā komanda ir ļoti kaujas spējīga, šosezon sešās spēlēs tiekot pie trīs panākumiem un nostiprinoties ceturtajā pozīcijā. Ar fantastisku trīs punktu metienu procentu sezonu sācis Haralds Kārlis, kuram no tālās distances izdevies realizēt 61,3% savu mēģinājumu, kopumā ar 13,7 punktiem būdams komandas rezultatīvākais spēlētājs. Savukārt zem groziem ar vidēji 10,8 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlies Ervīns Jonāts. Abi šie basketbolisti iepriekšējās divas sezonas pārstāvēja tieši "Valmieru/Ordo", tiekot arī pie Latvijas čempionu tituliem.

Abas komandas savā starpā šosezon jau ir tikušās. Pirms pusotras nedēļas "Jūrmala" savās mājās ar rezultātu 103:58 sagrāva valmieriešus, te gan jāmin, ka Vidzemes komandai ierindā nebija Elksnis un Iļjins. Šajā spēlē "Jūrmala" dominēja groza apakšā, pa 14 punktiem gūstot Ervīnam Jonātam un Denisam Krestiņinam. "Valmieras" sastāvā 15 punktus guva Eduards Hāzners, bet par diviem mazāk Jāņa Kaufmaņa kontā.

Spēles tiešraide "Best4Sport TV".

Izmantotie resursi:Olybet Latvijas Basketbola līga | Latvijas...LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties