19.04.2014. 21:09
Vadību Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijā sestdien atguva Jūrmala/Fēnikss komanda, kas, pateicoties lieliskam otrajam puslaikam, ar rezultātu 82:72 (21:25, 13:18, 23:8, 25:21) izbraukumā pieveica Valmieru.

Savukārt otrajā sērijā pirmoreiz vadībā izvirzījusies Jēkabpils komanda, kas ar 80:62 (16:22, 21:17, 19:10, 24:13) savā laukumā pieveica Liepāja/Triobet basketbolistus.

Spēles Valmierā pirmo puslaiku daudz pārliecinošāk aizvadīja mājinieki, noslēdzot divdesmitminūti ar 43:34. Tomēr otrajā puslaikā cīņas gaita strauji mainījās, daudz sekmīgāk sāka spēlēt jūrmalnieki, kas sākotnēji ceturtajā minūtē panāca izlīdzinājumu 46:46, bet trešās ceturtdaļas noslēgumā jau bija priekšā ar 57:51.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā Jūrmala/Fēnikss panāca pat 62:53, tomēr uz to ar sešiem bezatbildes punktiem atbildēja valmierieši. Pēc diviem Sanda Amoliņa punktiem ar sodu sestajā minūtē Valmiera panāca izlīdzinājumu 65:65, turklāt piektās piezīmes dēļ laukumu atstāja viesu šīs cīņas līderis Uģis Pinete. Tomēr tieši šis bija stimuls jaunam jūrmalnieku izrāvienam, kas pēdējā minūtē panāca arī desmit punktu pārsvaru, svinot uzvaru.

Zīmīgi, ka šajā mačā Jūrmala/Fēnikss basketbolistiem veselības problēmu dēļ nepalīdzēja arī iepriekšējās cīņas līderis Aigars Šķēle. Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 18 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm bija Pinete, bet 13 punktus sameta Roberts Stumbris. Savukārt Valmieras sastāvā pa 13 punktiem guva Andrejs Gražulis un Jānis Kaufmanis. Līdz ar to sērijā līdz trim uzvarām potenciālā sērijas pastarīte no Jūrmalas ieguva vadību ar rezultātu 2-1.

Abu komandu pirmajā spēlē otrdien Jūrmala/Fēnikss nedaudz negaidīti izcīnīja uzvaru izbraukumā ar rezultātu 67:65, bet aizvakar Valmiera pretinieku laukumā revanšējās ar 71:64.

Abu komandu ceturtā spēle pirmdien gaidāma Jūrmalā, bet piektais mačs vēl pēc divām dienām nepieciešamības gadījumā atkal notiks Valmierā. Šī pāra uzvarētāji pusfinālā samēros spēkus ar VEF Rīga vienību.

Pēc sērijas pirmā mača trešdien amatu zaudēja Valmieras galvenais treneris Varis Krūmiņš. Tagad komandu vada divu jaunu treneru tandēms - galvenais treneris Gatis Melderis un treneris Artūrs Štālbergs.

Regulārajā sezonā šīs komandas tikās četras reizes, trīs panākumus izcīnot valmieriešiem. Tiesa, martā jūrmalnieki parūpējās par šīs sezonas lielāko pārsteigumu, pieveicot Latvijas čempionus VEF Rīga. Regulārajā turnīrā labāk veicās Valmierai, kas ar 26 panākumiem 37 spēlēs izcīnīja trešo vietu, kamēr Jūrmala/Fēnikss ar 21 uzvaru bija sestie, pirmo reizi iekļūstot LBL izslēgšanas spēlēs.

Pērn Valmierai izdevās sasniegt LBL pusfinālu, kur pēcāk sērijā līdz divām uzvarām ar 0-2 piekāpās Ventspils vienībai, taču turpinājumā cīņā par bronzas medaļām pārspēja Barons kvartāls komandu.

Tikmēr mačā Jēkabpilī pēc pirmā puslaika minimāli priekšā bija liepājnieki, tomēr otrajā spēles daļā daudz pārliecinošāk darbojās mājinieki, jau pirms pēdējām minūtēm noņemot visus jautājumus par cīņas uzvarētāju. Uzvarētājiem ar 26 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Trojs Bārnīss, 19 punktus sameta Rinalds Sirsniņš, bet ar desmit punktiem izcēlās Oskars Virsis. Savukārt liepājniekiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Lauris Blaus, bet ar 12 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās turnīra marta labākais spēlētājs Artis Ate.

Otrdien sērijas pirmajā spēlē Liepāja/Triobet, pateicoties lieliskam spurtam pēdējās minūtēs, uzvarēja izbraukumā ar 65:57, bet otrajā mačā divas dienas vēlāk vēl dramatiskākā cīņā Jēkabpils revanšējās ar 80:79. Šajā spēlē pēdējā sekundē liepājnieku uzbrucējs Ivars Timermanis pamanījās aizmest grozam garām divus soda metienus.

Līdz ar to šajā sērijā Jēkabpils pārņēmusi vadību ar 2-1.

Sērijas ceturtais mačs pirmdien atkal notiks Liepājā, bet pēc tam vēl pēc dienas pauzes komandām vēlreiz, iespējams, doties uz Jēkabpili. Šī pāra uzvarētājs pusfinālā tiksies ar Ventspils klubu.

Regulārajā turnīrā savā starpā tiekoties četras reizes, šīs komandas uzvaras dalīja uz pusēm. Jēkabpils ar 25 uzvarām 37 mačos regulārajā sezonā ieņēma ceturto vietu, kamēr liepājnieki ar tādu pašu bilanci bija vienu pozīciju aiz viņiem.

Iepriekšējā sezonā Jēkabpils piedzīvoja neveiksmi jau ceturtdaļfinālā, ar 0-2 piekāpjoties Barons kvartāls, kamēr Liepāja/Triobet izslēgšanas spēlēm nespēja kvalificēties.

LBL finālā komandas sacentīsies līdz četrām uzvarām.

Aizvadītās sezonas finālsērijā VEF Rīga uzvarēja Ventspils komandu ar rezultātu 4-1, valsts čempiona titulu izcīnot trešo reizi pēc kārtas.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa