14.12.2013. 18:33
"Jūrmala"/"Fēnikss" savā laukumā ar rezultātu 82:57 pārliecinoši uzvarēja "Saldu" un izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas "Aldara" Latvijas Basketbola līgā. Mājiniekiem ar 23 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Aigars Šķēle.

"Jūrmala"/"Fēnikss" pēdējos mačos pieveica "Liepāju"/"Triobet" (81:77), "Latvijas Universitāti" (82:54), "Turību" (78:74) un LMT BA (99:61) un ar astoņām uzvarām 14 spēlēs tabulā ieņēma sesto vietu. Savukārt "Saldus" sīvā cīņā pieveica "Turību" (64:63), pārtraucot trīs zaudējumu sēriju, un ar sešām uzvarām 15 mačos ierindojās astotajā pozīcijā. Pirmajā savstarpējā spēlē jūrmalnieki 27.oktobrī pārliecinoši uzvarēja izbraukumā – 78:55.

Pirmajā ceturtdaļā ritēja līdzīga cīņa, ne vienai, ne otrai komandai neiegūstot lielu pārsvaru un regulāri apmainoties vadības grožiem. Toties otrajā ceturtdaļā pēc Kristapa Medisa 2+1 gājiena jūrmalniekiem bija jau septiņu punktu pārsvars (27:20), bet ceturtdaļas vidū Atis Ozols no tālās distances panāca plus astoņi (32:24).

"Saldus" gan izdevās atgūties, un pēc Naura Mieža tālmetiena viesi pietuvojās līdz minimumam (31:32). "Jūrmala"/"Fēnikss" vēlreiz atrāvās un atjaunoja septiņu punktu pārsvaru, bet Jura Patmalnieka trejacis ļāva "Saldum" puslaiku pārtraukumā doties ar pieklājīgu četru punktu deficītu (38:42).

Otrajā puslaikā jūrmalnieki palielināja pārsvaru. Pēc Jāņa Dilevkas un Medisa tālmetieniem mājinieki trešās ceturtdaļas sākumā panāca 56:43, bet ceturtdaļas pēdējā minūtē Mediss ar vēl vienu trejaci starpību palielināja līdz 15 punktiem – 63:48. Lai arī "Saldum" līdz ceturtdaļas beigām izdevās atgūt piecus punktus (53:63), "Jūrmala"/"Fēnikss" atkal pārslēdza ātrumus un pēc Aigara Šķēles tālmetiena pārsvars bija jau 20 punkti – 75:55. "Saldus" noslēdzošajā ceturtdaļā guva tikai četrus punktus (4:19) un kopumā zaudēja ar 57:82.

Nākamās spēles abas komandas aizvadīs pret "Valmieru". "Saldus" savā laukumā ar vidzemniekiem tiksies 18.decembrī, bet jūrmalnieki Valmierā viesosies 28.decembrī.

Jūrmala/Fēnikss – Saldus 82:57 (19:16, 23:22, 21:15, 19:4)Jūrmala/Fēnikss: Šķēle 23, Mediss 16, Dilevka 14, Pinete 7, Ozols 6, Rozenbergs 6, Jonāts 3, Stumbris 3, Krūmiņš 2, Liepa 2, Ausējs.Saldus: Danis 16, Miezis 16, Patmalnieks 10, Pīternieks 8, Ķenavs 3, Pabērzs 2, Stašis 2, Jurenovskis, Gūtmanis, Reķis, Šmīdriņš.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība