25.11.2014. 20:56
Baltijas Basketbola līgā savu pirmo uzvaru guvusi "Jūrmala/Fēnikss", kura saspringtā spēles galotnē ar 70:69 pārspēja Igaunijas "Pyrinto". Mača pēdējā minūtē piecus punktus, ieskaitot uzvaru nesošo grozu, guva Mārtiņš Laksa, bet rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Uģis Pinete.

"Jūrmala/Fēnikss" savā debijas BBL sezonā vēl nebija izbaudījusi uzvaras garšu, pirmajās piecās spēlēs piedzīvojot piecus zaudējumus. Šodien tā uzņēma "Pyrinto" vienību, kura sešās spēlēs bija tikusi pie diviem panākumiem, taču spēles sākums mudināja domāt, ka uzvaru skaitu viesiem neizdosies palielināt.

"Jūrmala/Fēnikss" spēja izrauties vadībā, palīdzēja arī Uģa Pinetes divi tālmetieni, tiesa, otrajā ceturtdaļā arvien biežāk tika pieļautas kļūdas, savukārt viesu sastāvā, kurā traumas dēļ iztrūka rezultatīvā Antero Lehto, sevi labi pierādījs Vils Heriss. Viņš puslaikā guva 14 punktus, un "Pyrinto" bija vadībā ar 36:32.

Trešajā ceturtdaļā rezultatīvi turpināja spēlēt Pinete, savukārt zem groziem veiksmīgi darbojās Ervīns Jonāts, kurš sev atvēlētajā laikā savāca 11 atlēkušās bumbas. "Pyrinto" niecīgais pārsvars tika ātri izkliedēts, un rezultāts līdzvērtīgs saglabājās līdz pat mača izskaņai. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām viesi bija četru punktu vadībā, taču divi rezultatīvi uzbrukumi pēc kārtas padevās Edgaram Jeromanovam. Tiesa, tieši Jeromanovs aizmeta garām trejaci, kas varētu sniegt vadību pēdējās minūtes ievadā.

Sava komandas biedra neveiksmi piesedza Mārtiņš Laksa, kurš trāpīja tālmetienu, izvirzot jūrmalniekus vadībā. Lai arī pretinieku rindās Deimons Viljamss ar precīzu caurgājienu atjaunoja vadību, atkal vietā bija Laksa, kurš astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām panāca 70:69. Viljamss vēl tika pie pēdējā metiena, taču garām, un Arņa Vecvagara vadītā komanda varēja svinēt savu pirmo panākumu BBL.

"Jūrmala/Fēnikss" - "Pyrinto" 70:69 (18:14, 14:20, 17:16, 21:19)Jūrmala/Fēnikss: Pinete 15, Jeromanovs 10, Laksa 10, Ausējs 8, Jonāts 8 (11 atl.b.), Čoders 4, Rozenbergs 4, Mednis 3

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League