21.01.2015. 20:13
Baltijas Basketbola līgā (BBL) pamatturnīrā pēdējā spēļu kārtā pie uzvaras izbraukumā neizdevās tikt ''Jūrmala/Fēnikss'', kura ar rezultātu 69:95 piekāpās laukuma saimniekiem Pasvales ''Pieno žvaigzdes'' basketbolistiem. Ar trīs uzvarām 10 spēlēs jūrmalnieki debiju BBL noslēdz A grupas sestajā vietā.

Ļoti svarīgo spēli Pasvalē par iespējamo tikšanu BBL izslēgšanas spēlēs ''Jūrmala/Fēnikss'' (3-7) iesāka ļoti apņēmīgi, izvirzoties nelielā sešu punktu vadībā (8:2). Taču lielas grūtības sagādāja mājinieks Laimonas Kisielius, kurš ar astoņiem punktiem noorganizēja ''Pieno žvaigzdes'' (8-2) pretuzbrukumus, panākot divu punktu pārsvaru Lietuvas komandai (12:10). Jūrmalnieku rindās ar precīziem metieniem izcēlās Edgars Jeromanovs, kurš pirmajā ceturtdaļā savāca sešus punktus. Spēles turpinājumā abas komandas cīnījās līdzīgi, lai arī ''Jūrmalai'' ar labāku tālmetienu precizitāti izdevās panākt sešu punktu pārsvaru (36:30), tomēr pirmā puslaika pēdējo minūti veiksmīgāk aizvadīja mājinieki, panākot viena punkta deficītu (35:36).

Taču trešajā ceturtdaļā pajuka visa jūrmalnieku aizsardzība, kā rezultātā mājinieki nepilnās septiņās minūtēs viesu grozā sabēra 25 punktus, kamēr Arņa Vecvagara trenētā komanda atbildēja ar astoņiem. Ceturtdaļas noslēgumā ar Ervīna Jonāta, Artūra Ausēja un Gunta Sīpoliņa rezultatīviem metieniem izdevās nedaudz sadeldēt rezultāta starpību, taču pēc 30 minūtēm mājinieku pārsvars ievērojams - 67:53. Milzīgais pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (visā spēlē 46 pret 28) ļāva arī ceturtajā ceturtdaļā Pasvales komandai audzēt rezultāta pārsvaru (lielākais +30 91:61), kas noveda līdz drošai ''Pieno žvaigzdes'' uzvarai ar rezultātu 95:69.

Lai arī Latvijas basketbola līgā ''Jūrmala/Fēnikss'' komanda ieņem stabilu vietu play-off dalībnieku pulkā (13 uzvaras 17 spēlēs), tad ar šodienas zaudējumu Pasvales komandai jūrmalnieki zaudējuši izredzes iekļūt BBL izslēgšanas spēlēs. Savā pirmajā sezonā BBL ''Jūrmala/Fēnikss'' izdevās debitēt ar trīs uzvarām 10 spēlēs.

"Barons/LDz" grupu turnīra pēdējā spēlē piekāpās VTB līgas komandai "Kalec/Cramo", kuras sastāvā nebija Rolanda Freimaņa. Taču "Baronu" apskādēja cits latvietis, proti, Armands Šķēle, kurš guva 16 punktus un palīdzēja Tallinas komandai uzvarēt 89:75. Tikpat punktu arī "Barons/LDz" spēlētājam Kasparam Kambalam, kurš arī savāca septiņas atlēkušās bumbas un piespieda pretiniekus deviņas reizes pārkāpt noteikumus pret viņu.

17 punktus "Barona" rindās guva Dmitro Gļebovs, kurš trāpīja trīs tālmetienus, taču komandu iegāza soda metienu precizitāte - trāpīti tikai 16 no 25, un, lai arī spēles sākumā "Baronam" izdevās iegūt vadību, ceturtajā ceturtdaļā tā tuvāk par desmit punktiem netika.

''Pieno žvaigzdes'' - ''Jūrmala/Fēnikss'' 69:95 (19:18, 16:18, 32:17, 28:16)Jūrmala/Fēnikss: Gromovs 12, Ļaksa 11, Jonāts 9, Ausējs 8, Jeromanovs 8, Pinete 6, Dilevka 6, Mediss 4, Feldmanis 3, Čoders, Pāže.

"Barons/LDz" - "Kalev/Cramo" 75:89 (23:18, 14:26, 21:26, 17:19)Barons/LDz: Gļebovs 17, Kambala 16, Burenko 15, Epners 9, Rozītis 7, Mizis 6, Jahovičs 4, Miezis 1