28.12.2013. 21:55
Sportacentrs.com turpina rakstu sēriju par aizvadītās 2013. gada sezonas Virslīgas 10 klubiem un to statistiku. Šoreiz par „Jūrmalu”, kas turnīrā ieņēma 6. vietu.

2013. gada Virslīgas sezonā „Jūrmalas” sastāvā laukumā izgāja 33 spēlētāji – ļoti liels skaits, un tikai princpiālais pretinieks „Spartaks” izmantoja par vienu futbolistu vairāk (34). No pagājušā sastāva šogad uzspēlēja tikai pieci spēlētāji, pie tam divi no viņiem laukumā nepabija pat stundu. Pārējie trīs palikušie – Sergejs Golubevs, Jānis Krūmiņš un Oskars Ikstens (viņš gan arī komandu sezonas gaitā pameta).

Pārliecinoši lielāko spēles laiku sakrāja Ivans Gluško – 2 268 minūtes. Viņš sākumsastāvā izgāja 25 no 27 kārtām, tika nomainīts tikai vienreiz, vēl vienu reizi nāca uz maiņu un nepiedalījās vien 6. kārtas mačā pret Ventspilī (0:3). Tāpat divu tūkstošu minūšu barjeru pārvarēja „Jūrmalai” uzticīgais Golubevs, salīdzinoši nedaudz atpalika vārtsargs Krūmiņš.

„Jūrmala” guva tikai 20 vārtus (mazāk vienīgi „Mettai”/LU), turklāt trīsreiz palīdzēja pretinieki. Rezultatīvākais ar nieka četriem vārtiem tā arī palika Oļegs Malašenoks, kurš pēc 12. kārtas, „Jūrmalas” kreklā aizvadījis 11 spēles, pārcēlās uz „Jelgavu”. No pārējiem neviens neiesita vairāk par diviem vārtiem... Līdzīgi skumji gāja ar rezultatīvajām piespēlēm – nevienam nebija vismaz trīs, bet divreiz rezultatīvi asistēja Kristaps Grebis (vienā mačā – pret bijušo klubu „Liepājas metalurgu”, 3:1), Sergejs Mišins, Andrejs Prohorenkovs, Gluško, Hideaki Takeda un Sergejs Časovskis.

No „Jūrmalas” kreklu šosezon uzvilkušajiem 33 spēlētājiem veseli 11 bija leģionāri – šogad tas bija dalīti lielākais skaits kopā ar Daugavpils „Daugavu”. Tiesa, lielākā daļa no Mihaila Koņeva komandas ārzemniekiem bija viendienīši - parādījās un pazuda. Lielāko spēles laiku ieguva krievi Časovskis un Pāvels Orlovs, kuriem 6. un 7. lielākās minūtes. Pavisam „Jūrmalu” pārstāvēja seši krievi, četri japāņi (tikai Jusaku Tojošima ar pūlēm pārvarēja 1 000 minūšu slieksni) un viens portugālis.

Komandas vidējais vecums bija 24.3 gadi. Vecāki par 30 gadiem bija trīs – vārtsargs Alberts Nikoļskis (33), guvis savainojumu 1. kārtā, spēlēja maz, bet pēc pievienošanās komandai vasarā regulāri spēlēja Prohorenkovs (36) un Grebis (33). Jaunāks par 20 gadiem bija tikai viens – Kaspars Svārups (19), kuram gan simbolisks spēles laiks. No 20 gadus vecajiem daudz spēlēja Artjoms Loginovs, taču šis uzbrūkošais futbolists 24 spēlēs prata gūt tikai vienus vārtus.

„Metta”/LU ir vienīgā komanda, kas 2013. gada Virslīgas protokolos iztika bez sarkanajām kartītēm, bet arī „Jūrmala” šogad bija ļoti korekta – tikai viens noraidījums (Časovskim 2. puslaika vidū 0:0 spēlē pret „Ilūksti”). Arī dzelteno kartīšu nebija daudz – vairāk par trim nopelnīja tikai Orlovs (septiņas) un Artjoms Kuzņecovs.

Spēlētājs Valsts Vec. Poz. Min. Mači Sāk. Vārti Dzelt. Sark.
Kopā 26706 370 297 17 46 1

Poz. - pozīcija (V - vārtsargs, A - aizsargs, P - pussargs, U - uzbrucējs). Min. - kopā nospēlētās minūtes. Sāk. - sākumsastāvā uzsākto spēļu skaits. Dz.k. - dzeltenās kartītes. Sark. - sarkanās kartītes.

Kopā 27 7 5 15 20:52 26

Visvairāk punktu pret: „Jelgavu” (1:0, 4:2, 2:2=7p.).Vismazāk punktu pret: „Ventspili” (0:2, 0:3, 1:6=0p.), Daugavpils „Daugavu” (0:1, 0:1, 0:3=0p.) un Rīgas „Daugavu” (0:5, 0:1, 0:4=0p.)Lielākā uzvara: 2. aplī mājās 4:2 pret „Jelgavu”, 2. aplī viesos 2:0 pret „Ilūksti”, 2. aplī mājās 3:1 pret „Liepājas metalurgu”.Lielākais zaudējums: 1. aplī mājās 0:5 pret Rīgas „Daugavu”, 2. aplī mājās 0:5 pret „Skonto”, 3. aplī viesos 0:5 pret „Skonto”, 3. aplī viesos 1:6 pret „Ventspili”.Vidējais vārtu skaits: 0.74 iesisti, 1.93 ielaisti, 2.67 kopā (vidēji čempionātā 1.45:1.45, kopā 2.90).

Rezultāti pa spēles nogriežņiem

1.-23.min. 24.-45.min. 46.-69.min. 70.-90.min.
3:8 2:13 6:13 8:18

„Jūrmala” sezonu sāka ar 0:0 pret „Skonto”, bet turpinājumā pret TOP5 komandām 14 spēlēs sekoja 13 zaudējumi (un uzvara pret LM ar 3:1), turklāt 12 no tiem – ar sausu rezultātu! Pret otro ešelonu klājās daudz labāk, kā rezultātā iegūta 6. vieta, kaut arī vārtu starpība bija dalīti 2. sliktākā kopā ar „Mettu” (sliktākā – „Ilūkstei”). Jūrmalniekiem nepadevās vārtu gūšana un 1. puslaikos kopā iesistie pieci vārti bija sliktākais rādītājs starp visām komandām.

Skatītāji

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Vidēji Vieta
100 100 240 100 150 100 250 250 100 100 150 100 150 145 10.

Kamēr „Spartaks” bija 4. apmeklētākā komanda, cita Jūrmalas komanda „Jūrmala” bija vismazāk apmeklētākā – nieka 145 skatītāji ik spēli. Pagājušajā gadā bija 199 skatītāji un 9. vieta. Divās apmeklētākajās spēlēs bija vien pa 250 skatītājiem vasarā – 13. jūlijā pret „Mettu”/LU (1:2) un 18. augustā pret „Liepājas metalurgu” (3:1).

Leģionāri

Vidēji: 4.44 leģionāri ik spēlē, 4. vieta Virslīgā (trīs komandas izmantoja lielāku leģionāru skaitu).

„Fair Play”Vidēji: 1.85 punkti ik spēlē (par sarkano kartīti trīs punkti, par dzelteno viens), 2. vieta Virslīgā (tikai viena komanda bija korektāka). Virslīgā vidēji – 2.26 punkti.

11mSezonā kopā: 2:7 (izpildītas divas pendeles, bet sargātas septiņas). Otra sliktākā attiecība Virslīgā aiz „Spartaka”.