19.11.2014. 23:56
Sportacentrs.com sāk rakstu sēriju par aizvadītās 2014.gada sezonas Virslīgas 10 klubiem un to statistiku. Sāksim ar "Jūrmalu", kas turnīrā palika pēdējā 10.vietā.

"Jūrmalas" sastāvā sezonas gaitā Virslīgā izgāja 40 futbolisti, kas ir absolūtais rekords - tuvākā sekotāja bija Daugavpils "Daugava" ar 34 spēlētājiem. "Jūrmalai" spēlētāju daudz, bet uzticamu spēlētāju, kurus varētu nosaukt par komandas kodolu, - daudz mazāk. Piemēram, "Skonto" sezonā izmantoja 25 spēlētājus un septiņi no viņiem laukumā pavadīja vismaz 2 400 minūtes, kamēr "Jūrmalas" sastāvā tādi bija... tikai divi - argentīnietis Benito Montalvo un Dmitrijs Šiļuks. Tomēr noteikti jāmin arī Ivans Gluško, Djego Silva un Kristaps Dzelme, kuriem solīdas 2200-2400 minūtes.

"Jūrmalai" izdevās gūt 29 vārtus, kas bija vairāk nekā "Mettai" (23, ja neskaitām trīs "gūtos" vārtus tehniskajā 3:0 uzvarā) un tikai par vieniem mazāk nekā "Daugavpilij" (30). Sešus vārtus guva Silva, piecus Huanma, četrus Montalvo, bet interesantākais ir tas, ka no Latvijas futbolistiem neviens neguva vairāk par vieniem vārtiem! Vietējo futbolistu kontā tikai četri no komandas 29 vārtiem (13.8%), lai gan spēles laika ziņā Latvijas spēlētājiem 64% no spēles laika. Rezultatīvo piespēļu ziņā ražīgākie bija Hektors Romero, Silva un Vlads Rimkus - pa trim asistēšanām.

Salīdzinoši ar citiem klubiem "Jūrmala" leģionāru palīdzību izmantoja bagātīgi un vismaz vienā mačā laukumā izgāja 16 ārzemnieki - četri argentīnieši, divi ganieši un krievi, viens bosnietis, gruzīns, igaunis, paragvajietis, spānis, šveicietis, ukrainis un urugvajietis. Pārliecinoši lielākais spēles laiks no viņiem bija argentīnietim Montalvo, urugvajietim Silvam un gruzīnam Giorgi Diakvnišvili.

Komandas vidējais vecums bija 23.7 gadi, bet no tiem, kam pieklājīgs spēles laiks (vismaz 964 minūtes), 24.7 gadi. Vecākie bija vietējie vīri Pāvels Mihadjuks (34), Deniss Sokoļskis (33), Maksims Rafaļskis (30) un Ivans Gluško (30), bet jaunākie vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs (16), Rolands Smans (16) un Maksims Miskovs (17). Tiesa, šie jaunieši spēlēja maz, un vienīgais futbolists, kam mazāk par 20 gadiem, taču spēles laiks būtisks, bija 19 gadus vecais Ingmārs Andris Briškens, kuram gandrīz tūkstoš minūtes un 15.spēles laiks komandā.

"Jūrmala" bija otrā korektākā komanda (kartīšu ziņā) Virslīgā, līdz ar ko arī individuāli šai ziņā gandrīz neviens "neizcēlās". Sezonas gaitā jūrmalniekiem divas sarkanās kartītes, bet visvairāk dzelteno kartīšu sakrāja Daniils Ulimbaševs, kuram pieci dzeltenie plāksteri nieka 13 spēlēs (pēc tam vēl viena kartīte jau "Ventspils" rindās).

Jāpiemin, ka gan 2013., gan 2014.gada sezonā vairāk nekā 500 minūtes (jāsaka - zema barjera) "Jūrmalas" sastāvā nospēlēja tikai trīs spēlētāji - Ivans Gluško (2 268 minūtes 2013.gadā un 2 383 minūtes šogad), Ulimbaševs (967 un 1 102) un Artjoms Loginovs (1 474 un 603).

Zemāk tabula ar spēlētāju statistiku, taču šim materiālam pievienots arī "Excel" fails, kurā varat aplūkot spēlētāju statistiku pa spēlēm sezonas gaitā!

Spēlētājs Valsts Vec. Poz. Min. Mači Sāk. Vārti Dzelt. Sark.
M. Župerko Latvija 18 A 2 1 0 0 0 0

Poz. - pozīcija (V - vārtsargs, A - aizsargs, P - pussargs, U - uzbrucējs). Min. - kopā nospēlētās minūtes. Sāk. - sākumsastāvā uzsākto spēļu skaits. Dz.k. - dzeltenās kartītes. Sark. - sarkanās kartītes.

Rezultatīvākie spēlētāji pēc sistēmas "vārti+rez.piespēles" (vismaz divus rezultatīvos punktus ieguvušie):

Kopā 36 2 6 28 29:110 7*

"*" - komanda izcīnīja 12 punktus, taču pieci punkti atņemti sakarā ar finanšu saistību neizpildi.

Visvairāk punktu pret: „Mettu”/LU (4:2, 0:3*, 1:1, 1:0=7p.)."*" - tehniskais zaudējums.Vismazāk punktu pret: "Ventspili" (1:3, 0:6, 1:6, 0:7=0p.), "Skonto" (0:1, 0:5, 3:4, 1:7=0p.), "Jelgavu" (1:3, 0:5, 0:2, 1:2=0p.), "Liepāju" (2:3, 0:7, 0:1, 0:6=0p.).Lielākā uzvara: 1. aplī viesos 4:2 pret "Mettu"/LU.Lielākais zaudējums: 2.aplī viesos 0:7 pret "Liepāju", 4.aplī mājās 0:7 pret "Ventspili".Vidējais vārtu skaits: 0.83 iesisti, 3.06 ielaisti, 3.89 kopā (vidēji čempionātā 1.40:1.40, kopā 2.80).

Rezultāti pa spēles nogriežņiem

1.-23.min. 24.-45.min. 46.-69.min. 70.-90.min.
8:10 8:20 7:28 6:49

Ak, šie nelaimīgie 2.puslaiki! Ja 1.puslaikus "Jūrmala" nospēlēja vairāk nekā solīdi (ja ņem vērā bilanci 2-6-28), proti, 16:30, tad 2.puslaiki zaudēti ar... 12:77! It sevišķi acīs krīt pirmā un pēdējā ceturkšņa rezultātu salīdzinājums - 8:10 un 6:49. Vairāk nekā savdabīgi... Interesants fakts: "Jūrmala" gan pret čempioni "Ventspili", gan pret vicečempioni "Skonto" šogad bija vadībā pa divām reizēm, tātad pastarīte pret abām gada labākajām komandām četros no astoņiem mačiem ir bijusi priekšā!

Skatītāji

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Vidēji Vieta
250 150 50 75 80 200 50 30 150 100 150 100 100 68 100 175 100 113 10.

Par skatītāju skaitu komentāri lieki - apmeklējums bija niecīgs un, ja, kā ierasts Virslīgā, netiktu piepušķoti cipari, tad, iespējams, "Jūrmala" "palīstu" zem 100 skatītājiem vidēji mačā. Visvairāk skatītāju atnāca uz sezonas atklāšanas spēli pret "Jelgavu" (1:3, 250 skatītāji), bet pēc piedzīvotās vilšanās turpmāk līdzjutēju bija pavisam maz. Fakts: "Jūrmala" par vismazāk apmeklēto komandu kļuva otro gadu pēc kārtas (kaut arī pagājušajā gadā tabulā tika ieņemta 6.vieta). 2012.gadā "Jūrmalai" šai rādītājā pirmspēdējā vieta.

LeģionāriVidēji: 4.89 leģionāri ik spēlē, 4.vieta Virslīgā (trīs komandas izmantoja lielāku leģionāru skaitu).

„Fair Play”Vidēji: 1.49 punkti ik spēlē (par sarkano kartīti trīs punkti, par dzelteno viens), 2. vieta Virslīgā (tikai viena komanda bija korektāka). Virslīgā vidēji – 1.92 punkti.