28.01.2015. 15:01
Trešdien Ziemas kausa izcīņā futbolā “Liepāja” atspēlējās no 0:1 un, jau pirmajā puslaikā gūstot četrus vārtus, izcīnīja pārliecinošu uzvaru pār “Gulbenes” komandu ar rezultātu 6:1.

Gulbenieši pirmajā spēlē diezgan negaidīti zaudēja Valmieras komandai, savukārt Liepāja cīnījās neizšķirti ar Jelgavu. Abas komandas sastāvos bija veikušas vairākas izmaiņas, salīdzinot ar pirmajā spēlē pieteikto. Lielākas izmaiņas bija kurzemniekiem, kas laukumā sūtīja visus tos, kas pirmajā mačā bija rezervē, izņemot vārtsargu Raivo Varažinski.

Jau trešajā minūtē liepājnieki tika pie pirmā stūra sitiena, lai gan kopumā aktīvāk sāka “Gulbene”. Sestajā minūtē stūris jau otrā laukuma galā. Pēc centrējuma Makss ar galvu bumbu pameta atpakaļ, kur Dmitrijs Medeckis ar spēcīgu sitienu tuvu soda laukuma robežai panāca 1:0. Vidzemnieki turpināja uzbrukt, un brīdi vēlāk liepājniekiem atkal nācās glābties no vārtu zaudējuma. Šoreiz pēc Fudžikavas sitiena bumbu atvairīja vārtu stabs. 18. minūtē liepājniekiem bija pirmā īstā iespēja gūt vārtus, kad pēc labas Pūces piespēles ar kreiso kāju sita Ikaunieks. 24. minūtē Toms Gucs apspēlēja pretinieku un ar skaistu sitienu aiz soda laukuma robežas atjaunoja neizšķirtu – 1:1.

Lēnām iniciatīvu pārņēma liepājnieki, un 31.minūtē pēc Ikaunieka piespēles soda laukumā bumbu uztvēra Jurkovksis, kurš panāca jau 2:1 “Liepājas” labā. Vēl pēc brīža liepājnieki pēc stūra trāpīja pa stabu. 36. minūtē labs mēģinājums gūt vārtus izdevās Fudžikavam, bet Varažinskis bija vietā. Brīdi vēlāk pēc vēl viena centrējuma pie vārtsarga laukuma bumbu uztvēra Ikaunieks un piespēlēja to soda laukumā no vidus ieskrējušajam Jurkovskim, kurš guva savus otros vārtus – 3:1. Tikai pāris minūtes vēlāk Ikaunieks atdeva jau trešo rezultatīvo piespēli, atdodot bumbu Kupčam, kurš izskrēja viens pret vārtsargu, panākot jau 4:1…

Otro puslaiku liepājnieki sāka ar masīvu spēlētāju maiņu – laukumā devās visi pieci pirmo puslaiku no rezervistu soliņa spēli vērojušie. Jau pusotru minūti pēc sākuma pēc Dobrecova centrējuma Kupčs guva savus otros vārtus mačā, panākot četru vārtu pārsvaru (5:1). Minūtes desmit pēc otrā puslaika sākuma Medeckis nebija tālu no vēl vieniem skaistiem vārtiem - spēcīgi sistā bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. Turpinājumā ilgāku laiku "Liepājai"neizdevās izmantot savas iespējas.

20 minūtes pirms beigām treneris Dobrecovs nolēma mainīt arī vārtsargus - Varažinska vietā liepājnieku vārtos stājās tikai 18 gadus vecais Gļebs Sopots. Pēc minūtēm trim četrām Sopotam pirmo reizi nācās iesaistīties cīņā, un viņš to darīja pārliecinoši. 87. minūtē Ikaunieka, Grebja un Dobrecova saspēle noslēdzās ar sesto Liepājas vārtu guvumu Dobrecova izpildījumā - 6:1.

Gulbene – Liepāja 1:6 (1:4)Vārti: Medeckis 6’ – Gucs 24’ 47’, Jurkovskis 31’ 38’, Kupčs 41’, Dobrecovs 87'Gulbene: Bogdanovs, Korobļovs, Štrauss, Teļašs, Kļimovs, Joneda, Kurma, Fudžikava, Ogava, Makss, Medeckis.rezervē: Ždaņko, Benskis, Teļegins, Nakagava, Mijazaki, Kušnerjovs, Mokrušins.Liepāja: Varažinskis, Jēkabsons, Ikaunieks, Gucs, Kārkliņš, Miķelsons, Gulbis, Gudēns, Jurkovskis, Pūce, Kupčs.rezervē: Sopots, Flaksis, Tumanovs, Hmizs, Dobrecovs, Grebis.