28.02.2015. 16:51
Nobeigumam tuvojas pasaules čempionāts distanču slēpošanā Zviedrijā, Falunā, kur šodien 30km slēpojumā sieviešu konkurencē par pasaules čempioni kļuva Terēza Juhauga.

Norvēģijas slēpotāja Terēza Juhauga šajā pasaules čempionātā jau bija ieguvusi divas zelta medaļas, bet šodien parūpējās par pilnīgu triumfu. Viņa veica izrāvienu 30 kilometru distances pirmajā nopietnajā kāpumā un savas līderpozīcijas vairs neatdeva, finišējot lepnā vientulībā. Juhauga iepriekš par pasaules čempioni šajā distancē bija kļuvusi arī 2011. gadā.

Tuvākā sekotāja, seškārtējā olimpiskā čempione Marita Bjergena finišēja pēc gandrīz minūtes, savukārt trešo vietu ieņēma mājiniece Šarlote Kalla. Arī Kalla nevar sūdzēties par sliktu čempionātu, jo ieguva savu ceturto medaļu. Viņai arī zelts 10 kilometros, sudrabs stafetē un vēl viena bronza skiatlonā.

Visas iepriekš pieminētās sportistes finišēja drošā atstatumā no pārējām, un tāda īsta cīņa finišā izpalika arī ceturtās vietas (somiete Kertu Niskanena) un piektās vietas (zviedriete Sofija Blekura) sadalīšanā. Vienīgā Latvijas pārstāve Anda Muižniece finišu sasniedza gandrīz pusstundu vēlāk nekā uzvarētāja un ieņēma 46. vietu no 47. finišējušajām dalībniecēm.

Pasaules čempionāts noslēgsies rīt ar 50 kilometru slēpošanas maratonu vīriešiem.