21.09.2013. 15:52
Šīs sezonas trešais Kurzemes derbijs SMSCredit.lv Latvijas futbola virslīgā beidzās ar FK "Ventspils" minimālu uzvaru Liepājā 1:0, kas ļauj ventspilniekiem saglabāt labas izredzes uz zelta medaļām. Uzvaras vārtus viesiem guva pussargs Igors Tarasovs, kurš bija precīzs jau mača 12. minūtē.

Jubilejas, 65. Kurzemes derbijs solīju interesantu cīņu kaut vai tāpēc, ka tāda bijusi gandrīz visos iepriekšējos 64, jo liepājnieku un ventspilnieku mači tiešām ir īpaši. Lai gan šajā sezonā gan komplektācija, gan sasniegumi iespaidīgāki ir FK "Ventspils", Virslīgas cīņās ar "Metalurgu" šo pārākumu nav izdevies - pirmajā mačā 3:0 uzvarēja liepājnieki, otrais beidzās neizšķirti 2:2. Lai turpinātu pakaļdzīšanos "Skonto", Jurģa Pučinska padotajiem šoreiz bija nepieciešama uzvar, jo čempionāta izskaņā liktenīgs var izrādīties katrs punkts.

To ventspilnieki apzinājās ļoti labi un jau pirmajās pāris minūtēs sarīkoja kārtīgu spiedienu - stūra sitiens, vēl viens "standarts", sitiens ar galvu. Bija skaidrs, ka liepājnieki nekautrēsies izteikti domāt par savu vārtu drošību, cerot uz pretuzbrukumiem, taču tikt pie tiem nemaz nebija tik viegli. FK "Ventspils" 12. minūtē tika pie sava otrā stūra sitiena un pārvērta to vārtu guvumā - Igors Tarasovs cīņā ar Antonu Jemeļinu pamanījās izdarīt sitienu, ar galvu un bumba zem pārliktņa ielidoja vārtos. Līdz 20. minūtei viesi vēl divas reizes izpildīja stūra sitienus un bīstamus momentus veidoja arī ar saspēli, taču ātri dubultot savu pārsvaru nesanāca.

Tas nesanāca arī puslaika otrajā pusē, lai gan momentu un pusmomentu netrūka. Tuvu vārtu guvumam bija Jurijs Žigajevs, kurš pēc Raivo Varažinska kļūda soda laukumā tika pie bumbas, taču Liepājas komandu glāba tās kapteinis Jemeļins. Savukārt liepājniekiem puslaika pēdējās 10-15 minūtēs beidzot izdevās ilgāk uzturēties sāncenšu laukuma pusē, taču ar bīstamiem sitieniem Maksims Uvarenko netika traucēts.

Jau otrā puslaika pirmajā minūtē Vadims Jančuks bija tuvu tam, lai panāktu jau 2:0 viesu labā, taču bumba tikai norībināja vārtu stabu. "Metalurgi" pēc pārtraukuma spēlēja krienti aktīvāk nekā pirmajās 45 minūtēs, ātri tiekot pie pirmajiem sitienim un stūra, bet rezultātu mainīt nesanāca arī viņiem.

65. minūtē liepājnieki labi piespieda sāncenšus vārtiem, taču viesu apjukumu izmantot neizdevās - uzbrukums beidzās ar Savaļnieka sitienu rokās Uvarenko. Tūlīt pat ar lielgabalšāvienu atbildēja Tarasovs, no metriem 30 triecot bumbu pa pārliktni, no kura bumba atsitās laukumā pirms vārtu līnijas. Tomēr šie notikumi liepājniekus acīmredzot pārliecināja, ka viņi var uz kādu punktu cerēt arī šajā derbijā, bet ventspilnieki sāka darboties piesardzīgāk. Tiesa, piesardzība viesiem nevis ļāva ilgāk kontrolēt bumbu, bet gan bieži vien pārtapa kļūdās, tāpēc vairāk uzbruka liepājnieki, turklāt, atšķirībā no pirmā puslaika, arī liekot strādāt Uvarenko.

Tomēr 80. minūtē rezultātam bija jākļūst 2:0, taču Daniils Turkovs no apmēram 11 metriem nespēja trāpīt vārtu rāmī, raidot bumbu tiem pāri. Ar uzbrukumu veidošanu vairs nesekmējās arī liepājniekiem, lai gan viesi nesagādāja lielas grūtības to uzsākšanai. Pamatlaika pēdējā minūtē amizanti notikumi risinājās pie Varažinska vārtiem - pēc Federiko Martinesa centrējuma bumba noripoja pa vārtu pārliekti un atgriezās laukumā, taču arī šo labvēlīgo situāciju izmantot nesanāca.

Arī trīs kompensācija laika minūtēs vārtu guvumu nebija, kas nozīmēja, ka pirmo uzvaru šīs sezonas Kurzemes derbijos izcīna FK "Ventspils", tā arī turnīra tabulā turpinot mīt uz papēžiem čempionāta līderiem "Skonto"

Liepājas metalurgs - Ventspils 0:1 (0:1)Vārti Tarasovs 12'Liepājas metalurgs: Varažinskis, Miķelsons, Mežs, Flaksis, Savaļnieks (J. Ikaunieks 73'), Šlampe, Hmizs, Afanasjevs, Gucs (Šadčins 46'), Jemeļins, KiriļinsVentspils: Uvarenko, Dubra, Kurakins, Smirnovs, Turkovs, Pauļus, Žigajevs (Ignatāns 46', Žatkins 78'), Suhanovs, Tarasovs, Jančuks (Martiness 84') , TimofejevsBrīdinājumi: Tarasovs 55', Smirnovs 90'+2

Datums Laiks Mājinieki – Viesi Vieta Rez.
20.sep 19:00 Skonto - Metta/LU Skonto stadions 2:2
21.sep 14:00 Liepājas metalurgs - Ventspils 0:1
21.sep 16:00 Jūrmala - Ilūkste Slokas stadions
22.sep 13:00 Daugava D - Jelgava Daugavas stadions Daugavpilī
22.sep 19:00 Daugava R - Spartaks Daugavas stadions Rīgā