06.06.2012. 21:15
Latvijas virslīgas futbola čempionāta 13.kārtas spēlē trešdien JPFS/FK "Spartaks" neizmantoja iespēju savā laukumā izraut uzvaru pār "Liepājas metalurgs" komandu, cīņai noslēdzoties neizšķirti 2:2 (1:1).

Spēles rezultāts tika atklāts 16.minūtē, kad pēc soda sitiena precīzi ar galvu sita mājinieks Davids Kortess, tomēr 28.minūtē līdzīgā situācijā pēc soda sitiena ar galvu Pāvels Mihadjuks panāca izlīdzinājumu.

Otrā puslaika sākumā "Liepājas metalurgs" palika mazākumā pēc tam, kad Mindaugs Bagužis nopelnīja otro dzelteno, tomēr vadībā spēja izvirzīties tieši liepājnieki, kad precīzs bija Oskars Kļava. Turpinājumā 72.minūtē jau Mihadjuks ieraidīja bumbu savos vārtos un rezultāts kļuva 2:2.

Cīņas beigās pārsvars piederēja JPFS/FK "Spartaks" komandai un tai arī bija iespēja izraut uzvaru - jau kompensācijas laika pašās beigās Toms Tamošausks soda laukumā nogāza Hairo Moskeru un uz liepājnieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Sekojošo iespēju pats Moskera nerealizēja, raidot bumbu garām vārtiem. Savukārt pāris sekundes vēlāk cīņa noslēdzās.

Līdz ar to virslīgas debitanti JPFS/FK "Spartaks" nezaudēja jau desmitajā spēlē pēc kārtas.

Pārējās četras 13.kārtas spēles norisināsies ceturtdien.

Iepriekšējo kārtu komandas izspēlēja 26. un 27.maijā, bet pēc tam čempionātā iestājās pārtraukums, kas bija saistīts ar Latvijas izlases pārbaudes spēli pret Poliju un dalību Baltijas kausa izcīņas turnīrā.

Kopvērtējumā šobrīd līderpozīcijā ar 25 punktiem 12 spēlēs atrodas Daugavpils "Daugava", bet tai ar 22 punktiem 13 mačos seko JPFS/FK "Spartaks" vienība. Trešā ar 19 punktiem 11 cīņās ir "Skonto" komanda, bet uz ceturto vietu ar 18 punktiem 11 spēlēs pakāpās "Liepājas metalurgs", kurai vēl vienu punktu zaudē "Ventspils" komanda.

Sestā ar 15 punktiem ir "Gulbene", kurai ar 14 punktiem seko Rīgas "Daugava", bet vēl par punktu mazāk ir "Jūrmalas" vienībai. Tikmēr devītajā vietā ar desmit punktiem atrodas "Jelgava", savukārt "Metta"/LU komanda tikusi pie sešiem punktiem.

Šīs sezonas virslīgas čempionātā piedalās desmit komandas, kas aizvadīs četru apļu turnīru.

Jau vēstīts, ka sākotnēji bija plānots, ka valsts spēcīgāko komandu konkurencē sacentīsies trīs klubi no Jūrmalas, tomēr neilgi pirms sezonas sākuma "Jūrmala-VV" oficiāli apvienojās ar Rīgas "Daugavu" un virslīgas čempionātā startē ar šo nosaukumu.

Pagājušajā sezonā par valsts čempionvienību ceturto reizi kluba pastāvēšanas laikā un pirmo pēc divu gadu pārtraukuma kļuva "Ventspils", kas izšķirošo pārsvaru sev nodrošināja tikai čempionāta pēdējā kārtā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga