25.08.2013. 14:04
Latviešu motokrosa jaunais talants Pauls Jonass šodien ar vērienu guva uzvaru Lielbritānijā notikušajās sacensībās un priekšlaicīgi kļuva par Eiropas čempionu "EMX125" klasē.

Sezonas priekšpēdējā posmā, kas norisinājās "Matterley Basin" trasē, Jonass uzvarēja gan A pusfinālā jeb kvalifikācijā, gan šodien notikušajās sacensībās, kur dominēja no starta līdz finišam. Dažbrīd viņa pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem pārsniedza pat pusminūti, bet finišā latvietis iebrauca ar 22 sekunžu pārsvaru pār francūzi Nikolā Derkūru, kurš ir viņa galvenais konkurents kopvērtējumā. Trešo vietu izcīnīja vācietis Henrijs Jakobī.

Līdz ar to Jonass šogad uzvarējis septiņās no astoņām sacīkstēm, kas šobrīd kopvērtējumā viņam dod jau 40 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Derkūru. Viena atlikušā posma laikā to sadeldēt matemātiski vairs nav iespējams.

Eiropas čempionāta pēdējais posms norisināsies 8. septembrī Nīderlandē, taču tur Jonass visticamāk vairs nebrauks EMX125 klasē, bet gan izmēģinās spēkus ar MX2 ieskaites motociklu.

Tikmēr jāpiebilst, ka Tomass Šileika treniņbraucienos piedzīvoja kritienu un tāpēc turpmākajās cīņās Lielbritānijā nepiedalījās.

Atgādinām, ka šomēnes Pauls Jonass kļuva arī par pasaules junioru čempionu 125 kubikcentimetru klasē.