13.07.2015. 12:56
Latviešu talantīgais motokrosa braucējs Pauls Jonass pirms iepriekšējā nedēļas nogalē Latvijā aizvadītā pasaules čempionāta posma nemaz nebija domājis, ka savu līdzjutēju priekšā izdosies izcīnīt otro vietu.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Jau vēstīts, ka Jonass, kurš šosezon pārstāv KTM rūpnīcas komandu Red Bull KTM Factory Racing, Ķeguma trasē Zelta zirgs svētdien izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta 12.posmā MX2 klasē.

"Otrā vieta Ķeguma posmā man nozīmē daudz, turklāt pēdējās nedēļas manā dzīvē bijušas smagas. Pirms divām nedēļām saslimu, tāpēc bija jādzer antibiotikas, turklāt vēl iepriekšējā posmā Zviedrijā piedzīvoju pamatīgu kritienu, gūstot nelielu smadzeņu satricinājumu," aģentūrai LETA pauda Jonass. "Līdz ar to nebiju gatavs trenēties, tagad neesmu savā labākajā fiziskajā formā. Kad treniņā Beļģijā uzsēdos uz motocikla, spēju nobraukt tikai piecus apļus. Pirms sacensībām Latvijā nejutos, kā pats vēlētos, taču beigu beigās izcīnīju otro vietu savā mājas trasē. Bija patīkami to paveikt Latvijas fanu priekšā, it īpaši Ķeguma trasē, kur pirmo gadu posmu rīkoja mans menedžeris Kristers Serģis. Nu viens no mūsu kopējiem sapņiem ir piepildīts."

Jonass izteicās, ka zināms spiediens no tā, ka pasaules čempionāta posms notika Latvijā, viņam bija, taču kopumā līdzjutēju atbalsts viņam palīdzēja, it sevišķi braucienu beigās, kad jau bija uzkrājies nogurums.

"Pirms sacensībām pavisam noteikti nebiju domājis, ka izdosies izcīnīt otro vietu, ņemot vērā visus iepriekš minētos apstākļus. Turklāt, braucot uz Latviju, nācās pamatīgi aizķerties arī lidostā," atklāja Jonass, kurš piebilda, ka arī komanda bija apmierināta ar viņa šajā posmā paveikto. "Tā kā šajā posmā veselības problēmu dēļ nebrauca vienības līderis Džefrijs Herlingss, biju komandas pirmais numurs. Tomēr man netika uzlikts spiediens, visi strādāja uz mani."

Kā izteicās Jonass, Nīderlandes sportists Herlingss sacensību apritē varētu atgriezties jau nākamajā posmā. "Šogad viņš sevi ir pierādījis. Esmu vēl zaļš gurķis, bet viņu no vietas izsist vēl negrasos, taču tas ir viens no maniem mērķiem nākotnē."

"Kopumā šī sezona pagaidām izdevusies labi, esmu nobraucis gana stabili. Protams, varēja būt labāk vai sliktāk, taču jāturpina strādāt. Komanda ar mani ir vairāk nekā apmierināta - esmu soli priekšā tam, ko viņi no manis gaidīja pirms sezonas," uzsvēra Jonass.

"Protams, sezonas gaitā būtu patīkami tikt pie kādas uzvaras, taču svarīgāk ir nostartēt stabili un iegūt pēc iespējas vairāk punktu. Sezonas kopvērtējumā varbūt sanāks ielauzties trijniekā, taču tas nav galvenais," pauda talantīgais latvietis, pieminot, ka augstvērtīgus rezultātus viņš sagaida tieši aiznākamajā sezonā.

Neraugoties uz vairākām neveiksmēm pēdējos posmos, pārliecinošs kopvērtējuma līderis ar 423 punktiem joprojām ir Herlingss, kuram ar 377 punktiem seko slovēnis Tims Gajsers. Tikmēr 352 punkti ir francūzim Valentīnam Gilo, bet ceturtajā vietā ir Jonass, kuram par punktu mazāk.

Pasaules čempionātā šosezon plānoti 18 posmi, bet nākamais pēc nepilnām divām nedēļām notiks Čehijā.Ogres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties